2016 - TJ Slavoj Ledenice

Hlavní nabídka:

Dětská olympiáda
15. ročník Dětské olympiády

Tradice jsou něčím, co zdobí každou společnost. Vážou se k nim společné vzpomínky, dávají nám pocit sounáležitosti s daným místem a komunitou. Po patnácti letech můžeme mezi ledenické tradice zařadit i Dětskou olympiádu, která už má své pevné místo v kalendáři. Vždy na začátku školního roku ji na hřišti pro všechny děti předškolní a školou povinné pořádá TJ SLAVOJ.
Tentokrát bych v první řadě chtěl poděkovat. A to konkrétně všem členům Slavoje a všem přátelům Slavoje, kteří se podíleli na zajištění organizace celého sportovního odpoledne v opravdu hojném počtu. Díky vám proběhlo všechno hladce a bez nejmenších problémů.
V letošním roce se olympiády aktivně zúčastnilo 101 dětí ve věku od 3 do 15 let. Uspořádat takovou akci už se dnes v podstatě nedá bez podpory sponzorů. Na prvním místě patří veliký dík Městysu Ledenice, který nás finančně podporuje od prvního ročníku. Letos se k němu přidali i následující podporovatelé – Česká unie sportu, Marius Pedersen, Česká Unie Sportu. Podpory všech si velmi vážíme a věříme, že nám zůstanou nakloněni i příští rok, kdy budeme pořádat už 16. ročník. A termín si všichni můžete ve svých kalendářích poznačit už nyní – bude to neděle 10.9.2017.
Kdo jste se letošní olympiády zúčastnili, ať už jako soutěžící, fanoušek, trenér, kustod nebo jen jako náhodný kolemjdoucí, dáte mi jistě za pravdu, že se nám akce vydařila. Děti se chovaly jako opravdoví olympionici, bojovaly urputně ale čestně. Tradičně se soutěžilo ve víceboji, který zahrnoval 7 disciplín – sprint, skok daleký, delší běh, hod gumákem, skoky v pytlích, střelba hokejkou a hod na basketbalový koš (starší děti) a hod na válečky (menší děti). Nejlepší soutěžící v jednotlivých kategoriích obdrželi tradičně medaile, diplomy a krásné sportovní věcné ceny. S prázdnou ale neodešel nikdo. Pro každého byly nachystány hezké dárky v podobě pamětní magnetky, sladkostí a drobných dárečků. A protože při takovém závodění pěkně vyhládne, dostal každý olympionik také pikadora.
Letošní rok byl navíc výjimečný tím, že mezi nás přišel i kouzelník Martin Čejka, který svým vystoupením pobavil děti i jejich dospělý doprovod. Jednomu tatínkovi dokonce jako bonus vykouzlil z dvousetkorunové bankovky tisícovku! Ptáte-li se, zda pozveme kouzelníka i příští rok, mohu vám nyní zatím slíbit, že o tom určitě budeme přemýšlet . Přijít na olympiádu se rozhodně vyplatí!
A ještě jeden krátký pohled do minulosti. Konkrétně na olympiádu v Římě v roce 1960. Tehdy v olympijském maratonském běhu zvítězil etiopský běžec Abebe Bikila ve světovém rekordu 2:15:16. Do historie se ale zapsal hlavně tím, že celý závod běžel bosý – tedy bez bot. Proč tato připomínka? Inu proto, že i u nás v Ledenicích máme svého Bikilu. Sice nezvítězil, ale umístil se ve své kategorii na celkovém krásném druhém místě – a svůj soutěžní běh absolvoval také bosý – tedy bez bot. A můžete mi věřit, že na naší ledenické škváře, to byl opravdu obdivuhodný výkon! Teď už se můžete podívat na výsledkovou tabulku a zkusit uhodnout, který z borců na druhých místech to byl. Malá nápověda pro vás – mezi dívkami nehledejte.
Pokud jste letošní olympiádu prošvihli a nemohli jste tak závodit a neviděli „bosého běžce“ a nemohli si nechat kouzelníkem rozmnožit vaše finance a je vám to líto, nezapomeňte přijít příště. Těšíme se na vás!
Sportu zdar!

Copyright 2018. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky