Tenis

21. 5. 2019

Tenis v Ledenicích se hraje pouze rekreačně, hrát pravidelněji chodí cca 30 - 40 hráčů, většině je nad 35 let, ojediněle s rodiči chodí hrát několik hráčů mladších 18 let. Tenisový kurt je bohužel jen jeden. Rozvrh hodin se řídí rozpisem, který vychází z potřeb hráčů a je sestaven na základě každoročního zveřejnění v květnovém Ledenickém zpravodaji. Výhodou kurtu je osvětlení, které umožňuje navýšení hodin v rozvrhu. Sportovní areál patří Městysu Ledenice a Slavoj je v něm v nájmu. Roční poplatek 200,- Kč se vybírá od hráčů, kteří se neúčastní brigád.
Tenisté každý rok koncem června pořádají turnaj ve čtyřhře, v posledních letech se konal v Borovanech, předtím v Lišově, neboť na našem jednom kurtu by se turnaj nezvládl odehrát. Většinou se účastní přes deset dvojic, ceny si sponzorují hráči, pohár je putovní (odehráno je cca 20 ročníků).