Aktuality fotbalČermák se před startem přípravy zranil. Chybět bude týdny

Nepříjemná zpráva dorazila dnes na klubové interní kanály fotbalového Slavoje Ledenice. Jakub Čermák, stabilní člen základní sestavy, si přivodil zlomeninu a bude mimo hru až měsíc a půl.

„Bohužel jsem dnes uklouzl a nešikovně spadl na levou ruku. Zlomil jsem si zápěstí a mám sádru,“ uvedl hráč s nejlepší podzimní tréninkovou morálkou. „Podle prvních zpráv budu mít sádru šest týdnů.“

Pro tým je to velká komplikace hlavně kvůli chystanému pondělnímu startu zimní přípravy, která bude nově třikrát v týdnu. Čermák tak bude muset dohánět tréninkové manko individuálně po návratu.

Na start zimní přípravy byl přitom krajní záložník a autor tří podzimních gólů natěšený. „Od konce podzimu jsem chodil pravidelně do posilovny a jednou za 14 dní si dal osmikilometrové výběhy. Hrozně mě to mrzí a jsem sám na sebe naštvaný,“ dodal Čermák.

Pokud vše půjde dobře, mohl by se teoreticky vrátit i dříve. „Bylo by to fajn, ale moc tomu nevěřím. Priorita je práce. Nejdříve se musím dát dohromady, abych mohl fungovat tam a až pak je fotbal. Uvidíme.“

Ostatní hráči se sejdou poprvé v roce 2020 v pondělí 20. ledna. Zatím bez Čermáka.