Aktuality fotbalNa přípravu se těším. A počítám s rolí dvojky, říká Mařík

V sedmatřiceti letech patří sice mezi starší generaci, ale pořád je brankář Josef Mařík platný člen kádru ledenického Slavoje. V pondělí vyběhne spolu se spoluhráči k náročné zimní přípravě a říká: „Potřebuji se hýbat, na přípravu se těším.“

Víte, pokolikáté mezi muži budete absolvovat zimní dril?
Přesné číslo nevím, protože to celkově nepočítám. Co jsem v Ledenicích, tak jsem absolvoval všechny a vím, že celkově to je šestá zimní příprava v řadě (Mařík je v Ledenicích od roku 2014. Předtím chytal v Husinci u Prachatic – pozn.- autora).

Těšíte se na přípravu?
Nevadí mi. Než jsem přišel do Ledenic, vynechal jsem ji asi sedmkrát, protože jsem měl úraz břicha a pak to nešlo kvůli náročnému dojíždění. Hrál jsem ještě za Husinec, ale přestěhoval se nejprve do Českých Budějovic a pak do Ledenic. A to je do Husince už moc daleko na pravidelné dojíždění. Chybělo mi to, a proto jsem poslední sezony chodil pravidelně. Bavilo mě to a i teď se na přípravu těším, protože se potřebuji hýbat. Je to i příjemné odreagování od práce.

Přes Vánoce jste se udržoval v kondici?
Bohužel moc ne. Jen jednou jsem si šel zaběhat tři kilometry. Více jsem kvůli návštěvám a přiznám se i trochu z lenosti nestihl. Prostě jsem se k tomu nedokopal.

Na čem osobně chcete přes zimu nejvíce zapracovat?
Po tom, co vyhlásil trenér za tréninkové dávky, je jediná moje ambice přežít. (úsměv)

Na podzim jste plnil roli dvojky. Jak to vidíte s výhledem na jaro? Pokusíte se zapojovat o pozici jedničky?
Pokud se dostanu do branky, chtěl bych podávat výkony jako na jaře 2019. To jsem byl sám se sebou celkem spokojený. Naopak jsem měl špatný poslední podzim, kdy jsem v zápasech dělal chyby. Z toho je potřeba se poučit. Ale vzhledem ke kvalitám Pepy Svobody a Filipa Mičana si myslím, že by měli chytat oni. Je to ale odvislé od jejich zdravotního stavu a u Filipa i práci.

Cíle pro jaro jsou jasné. Co nejdříve dostat pod sebe několik týmů a hrát o střed tabulky…
… a doufám, že se nám to povede hned během první poloviny jara. Další cíl je hrát tak, aby náš fotbal bavil fanoušky. Tak jako předešlé sezony.