Aktuality fotbalROZHOVOR: Nová tvář Bednář chválí tým a těší se na soutěž

Šestadvacetiletý Matěj Bednář je další letní posilou fotbalistů Ledenic. Do Slavoje přestoupil po zranění z konkurenčního Suchdola nad Lužnicí.

Matěji, máte za sebou zajímavé předchozí kluby. Můžete se k tomu vrátit a zpětně to zhodnotit?
Začal jsem v Suchdole a přes Jindřichův Hradec jsem se dostal do Dynama. Tam jsem se naučil všechno, co teď umím. Bohužel jsem z Dynama neodešel v dobrém. Pak jsem hrál krajský přebor v Třeboni a ve Veselí nad Lužnicí. Jenže mě bohužel od 15 let provází poměrně těžká zranění, takže jsem soutěžemi už jen klesal.

Jak se seběhlo, že půjdete ze Suchdola do Slavoje? Kdo vás oslovil?
Nikdo mě neoslovil, přistěhoval jsem se do Ledenic za ženskou (úsměv). Hřiště mám teď 40 metrů od baráku, tak jsem napsal Matesovi Volfů, jestli by se pro mě našlo místo… a bylo to.

Máte za sebou letní přípravu. Hodnocení je pozitivní?
S přípravou jsem spokojený. Nevadí mi náročnost, pokud má smysl. Nemám rád, pokud se běhají kilometry a kilometry po silnici v jednom tempu, které jsou v zápase k ničemu. A to se tady neděje, takže super.

S jakými osobními a týmovými cíli půjdete do sezony?
Osobní cíl je jasný, pomoct týmu, jak to půjde. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že bych chtěl být do toho nebo toho místa, takže prostě chci vyhrávat!

Trenér prohlásil, že s vámi počítá do obrany. Kde jste dříve nejvíc hrával?
Zatím jsme se o tom nebavili. Hrál jsem nejčastěji stopera a pak útok. Vím, je to docela rozdíl. (úsměv)

Váš zatím poslední soutěžní zápas byl 12. října 2019 a shodou okolností právě proti Ledenicím. Vyhráli jste 3:0. Vzpomenete si na ten zápas?
Vzpomenu. Byl totiž poslední, protože jsem se opět zranil. Už si ale nevybavím, jaký soupeř Ledenice byl. V tu dobu jsme měli v Suchdole velkou formu, takže nám to tam padalo.

Slavoj zůstal ve skupině D, takže nejdete do neznámé soutěže. Co k této skupině lze říci? Vedení Slavoje toužilo po přesunu do skupiny A, což se nestalo… chtěl byste raději do A nebo D skupiny?
Na tuhle organizační otázku neumím odpovědět. Miluju fotbal hrát, takže upřímně nevím, jaký je mezi skupinami rozdíl.

V přípravě jste měl možnost hrát s novými spoluhráči a teď už vás čeká první mistrovský zápas. Co jste říkal výkonu týmu v přípravě?
Měli jsme náročné zápasy. S Křemží jsem hrál skoro po dvou letech. Vypadl jsem z toho a fyzicky ještě nejsem připravený. Ale jsem vážně mile překvapený z kluků, jsou tady dobří fotbalisté. Z toho, co jsem viděl, nechápu umístění Ledenic z posledních let. Už se těším na start soutěže.