Brankář starších žáků Jakub Salák: „Hrajeme dobře, ale nemáme body“

Tři odehrané zápasy, nula bodů. To je aktuální bilance týmu starších žáků v okresním přeboru Českobudějovicka. Po třetím utkání, které se výsledkově Slavoji nejvíce nepovedlo, promluvil brankář Jakub Salák.

V posledním zápase v Nových Hodějovicích jste prohráli vysoko 0:7. Šlo uhrát lepší výsledek?
Jo. Na lepší výsledek jsme měli, ale chyběl nám hlavně Matouš Ochozka. Bez něj jsme byli oslabeni. Na zápas chybělo víc kluků a během hry se to projevilo, když nám pak chyběly síly.

Do branky ses vrátil po nemoci a týmu pomohl několika těžkými zákroky. Vybavíš si, který byl nejtěžší?
Nejtěžší byl někdy kolem 45. minuty. Drželi jsme poločasový stav 0:3 a snažili se snížit. No a ten jejich hráč vystřelil, já to vyrazil k pravé tyči a tam běžel další od nich. Tak jsem se musel rychle zvednout a prostě se tam hodit a vyšlo to.

O to větší škoda je častých absencí. Mrzí vás v kabině, že jste ještě de facto nebyli ani jednou na zápas kompletní?
Zamrzí to, ale tak hrajeme s tím, co máme. A na hřišti hrajeme dobře i s těmi absencemi, takže si není na co moc stěžovat.

Zhodnoť celkově vstup do soutěže.
Kluci hráli v zápasech dobře, v Mokrém, s Lipí i proti Hodějovicím hráli tak, jak chtějí trenéři. To znamená být na hřišti aktivní a hrát fotbal, žádnou nakopávanou. A já bych se mohl zlepšit v bráně. Jinak ale je vstup dobrý.

Už jsi to naťukl. Výsledky sice nejsou ideální, ale předváděná hra dle slov hlavního trenéra není vůbec špatná. Jak to vidíš z pozice brankáře?
Výsledky dobré nejsou. To víme. Ale z mojí pozice hrajeme dobře. Zlepšení by to chtělo v útoku. Nedaří se nám proměnit šance.

I když jsi gólman, tak chodíš občas kopat standardní situace. Trénuješ to nějak extra nebo věříš si na to?
Nijak extra to netrénuju. Ale tak věřím, že jednou by to tam padnout mohlo.

Kdyby bylo potřeba, troufnul by sis jít hrát i do pole?
Tak rozhodně bych si chtěl zkusit útok, jestli je to tak náročný, když nedáváme žádné góly. Ale moje fyzička tomu není stavěná, takže radši zůstanu v bráně.

Příští týden odehrajete dva zápasy. Tušíš, co vás čeká?
Absolutně nevím. Ale dáme do toho vše a snad vyhrajeme!

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022