Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Do Ledenic se vrací Svoboda a říká: V SKP to byla vysoká úroveň

Po sezoně 2018/2019 odešel ze Slavoje do staršího dorostu SKP České Budějovice nadějný Viktor Svoboda. V divizi dorostu měl po vzájemné dohodě klubů strávit celou sezonu. „Po ukončení soutěží musíme administrativně dořešit přestup o něco dříve. Hotovo bude během května,“ řekl člen vedení Slavoje Michal Hladík. Svoboda tak v SKP zasáhl pouze do 14 zápasů. Nejčastěji hrál na kraji zálohy, občas zaskočil i v obraně.

Jaký byl vlastně jen půlrok v SKP?
Bylo skvělé si naposledy zkusit dorostenecký fotbal a být v kolektivu stejně starých kluků. Jsem moc rád, že jsem tuto možnost dostal a mohl klukům z SKP trochu pomoct. Celkově tento půlrok hodnotím vcelku pozitivně a z SKP si odnáším nové známosti a zkušenosti.

Co byste řekl k úrovni divize v dorostu a dá se to nějak porovnat s I. B třídou v mužích?
Úroveň byla opravdu vysoká. Všechno to byl velmi rychlé a hrál se technický fotbal, kde nechyběla tvrdá hra. Nebyl zde prostor na chyby. V porovnání s I. B třídou tam byl asi největší rozdíl v rychlosti a u některých týmů i v technice. Celkově jsem od divize takto vysokou úroveň nečekal a myslím, že nikdo z nás. SKP bych chtěl poděkovat za možnost si za něj zahrát a Ledenicím za to, že jsem dostal svolení.

Z osobního pohledu ale asi nebudete úplně spokojený. Odehrál jste něco přes 400 minut a dal jeden gól.
Abych řekl pravdu, tak moc spokojený nejsem. Když jsem odcházel do SKP, tak jsem samozřejmě nepočítal s tím, že bych byl každý zápas v základu nebo něco podobného. Na začátku sezony jsem se do hry dostával poměrně často a doufal jsem, že by to tak mohlo vydržet po celou dobu mého angažmá. Bohužel se tak nestalo. Zaskočila nás úroveň našich protivníků a následně špatné výsledky, díky kterým se částečně muselo zamíchat sestavou. Kolem druhé půlky podzimu jsem se na hřiště dostával většinou už jen na 25 minut a s tím jsem moc spokojen nebyl. Celkově jsem se ale do hry dostal a podařilo se mi dát alespoň ten jeden gól.

Kvůli pandemii jste na jaře odehráli pouze jeden zápas. Mrzí vás, že s dorostem končíte právě takto?
Přiznám se, že ano. Po celou zimu jsme měli náročnou přípravu a všichni jsme se už těšili zpět na hřiště. Pandemie nám tuto radost ale úplně vzala. Bohužel se s tím nedalo nic dělat a naše sezona byla jako všechny předčasně ukončena.

Těšíte se zpátky do Ledenic? Na co nejvíc?
Do Ledenic se už moc těším. Nejvíc asi na kluky a na domácí zápasy, které budou v částečně rekonstruovaném areálu. Navíc máme teď v týmu Tondu (Šrajer) a Vaška (Hinterhölz), s kterými se znám už dlouhou dobu a konečně si s nimi opět zahraju.

S jakými osobními cíli se do Slavoje vracíte?
Časem bych si chtěl vybojovat místo v základní sestavě a zkusit ukázat, co mi můj půlrok v SKP dal.

Co aktuálně? Trénujete individuálně?
Aktuálně jsem díky pandemii doma a dělám školu. Snažím se hodně jezdit na kole, s kámoši si chodíme často kopnout na hřiště a o víkendu pracuju na zahradě nebo mám různé sportovní aktivity na vsi. Teď si dávám ještě trochu volna, ale za pár týdnů bych chtěl ještě přidat.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022