Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Do Slavoje se vrací Filip Havrda. Trenérům nabídne široké spektrum využití

Teprve 20 let a poměrně velká univerzálnost. To je základní vizitka Filipa Havrdy, který fotbalově vyrůstal ve Slavoji a po letech se do něj zase vrátil. Sám říká, že trenérům je připraven být k dispozici podle potřeby na různé posty. „S trenérem jsem ještě pořádně nemluvil, ale jsem připraven nastoupit tam, kde mě bude potřebovat.“

Návrat do známých míst. To se dá jednoduše říct u vašeho přestupu do Slavoje. Prozraďte, kudy vedla další cesta z mládeže Slavoje, než jste se teď vrátil?
Fotbal jsem začal v Ledenicích hrát ve svých pěti letech. Později jsme se ale přestěhovali do Českých Budějovic, takže mé další kroky vedly tam. Nejprve jsem hrál za SKP České Budějovice a pak za rivala Loko České Budějovice.

Kdo vás oslovil, jestli byste neměl zájem o návrat?
Oslovil mě teď už můj spoluhráč Marek Dudáček.

Bylo těžké se rozhodnout, kde strávíte sezonu 2021/2022?
Těžké rozhodnutí to nebylo. V bývalém klubu jsem nebyl úplně spokojený. Necítil jsem se tam už dobře. Věděl jsem, že potřebuji změnu. Když přišla tahle šance, šel jsem do toho.

V Loko České Budějovice jste před koronou hrál poměrně pravidelně za A-tým I. A třídu. Předtím jste nastupoval i za B-tým v okresním přeboru. Jak se vám dařilo?
Nejprve bylo docela těžké si zvyknout na dospělý fotbal. Je to něco jiného a chvíli mi trvalo se do toho dostat. Když jsem si ale trochu zvykl, tak už to šlo samo. Za B-tým jsem nastupoval pravidelně už jako dorostenec a sbíral zkušenosti. Potom mě oslovili trenéři z A-týmu a začal hrát pravidelně i za něj.

A na jakém postu jste hrál?
Různě (úsměv). Hlavní pozice byla levý obránce. Když bylo potřeba, hrál jsem ale i stopera a někdy i v ofenzivě.

S jakým týmovým a osobním cílem se vracíte do Ledenic? Už vám trenér řekl, na jaký post s vámi počítá?
Lákalo by mě postoupit do vyšší soutěže. S trenérem jsem ještě pořádně nemluvil, ale jsem připraven nastoupit tam, kde mě bude potřebovat.

Máte za sebou pár tréninků a dva zápasy. Co zatím na tým a přípravu říkáte?
Zatím se mi všechno líbí. Je to něco jiného než na Loko. S týmem jsem velmi spokojen. Je to taková správná parta.

Koho vlastně v ledenické kabině znáte? Buď z mládeže Slavoje nebo z jiných týmů?
Znám jich docela dost. Od kluků z mého ročníku, tak i starší hráče. Když jsem byl malý, chodil jsem se dívat na starší hráče pravidelně.

Co říkáte na proměnu areálu, který se od vašeho odchodu (až na kabiny) dost proměnil?
Tomu nejde vytknout jediná chyba. Od doby mého působení tady se z ledenického sportovního areálu stal opravdu moc pěkný areál.

Asi poslední otázka… v druhé přípravě jste porazili Křemži vysoko 8:1. Byl to sice tým z nižší soutěže, ale na hřišti odehrál slušný zápas. Jak jste ho viděl vy?
Zápas bych zhodnotil kladně. Na to, že jsme poprvé hráli s touhle sestavou a formací, tak to nebylo vůbec špatné. Ale pořád jsou tu nedostatky, které by to chtělo zlepšit. Budeme na nich pracovat. Například jsem viděl, že máme nedostatky v kombinaci a zbytečně to taháme. Výsledkem byly ztráty balonů a přečíslení. Musíme se toho vyvarovat, protože v nadcházející sezoně by nás to mohlo položit na kolena.

Co řekl o Filipovi Havrdovi jeho bývalý trenér z Ledenic a současný kouč starších žáků Slavoje Petr Salák?
„Bohužel tehdy byla taková situace, že jsem Filipa až tak dlouho netrénoval. Jeho ročník v dané kategorii zrovna končil. A bylo to v době, kdy jsem tuto kategorii přebíral. Pamatuji si, že kromě toho, že byl Filip dorazový ročník, tak to byl obrovský bohém. Nazval bych to tak, že měl všechny a všechno na párku. Ale v dobrém slova smyslu. Fotbalově se toho právě nebál a nic ho nerozhodilo. Popravdě jsem sám zvědavý, jestli mu to vydrželo a jak to prodá v áčku v soutěži. Pro tým by mohl být výrazná posila.“

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022