Dobrý vstup áčka do soutěže. Po dvou kolech má šest bodů

Mužský tým TJ Slavoj Ledenice má za sebou povedený vstup do soutěže. Po předešlých neúspěších má naopak letos po dvou kolech plný počet bodů. V sobotu se dobrý vstup pokusí potvrdit doma proti FK Třebětice.

V prvním kole Slavoj vyhrál na domácí půdě nad Českými Velenicemi těsně 3:2. Ve druhém kole pak Ledenice dokázaly vybojovat tři body na půdě Horního Žďáru (výhra venku 2:4).

První utkání zhodnotil předseda klubu Zdeněk Vitoušek: „Utkání začalo oboustranně opatrně, přesto se už v 7. minutě ujali hosté vedení brankou z přímého kopu, který poslal míč přímo do šibenice. Ve 24. minutě po ose Kadlec, Fencl a Winkler srovnal posledně jmenovaný na 1:1. Ve druhém poločase se ujali domácí vedení v 56. minutě Fenclem. A to řadu šancí zmařil hostující brankář. Hosté se tlačili do vyrovnání, které přišlo v 75. minutě, když se po rohovém kopu prosadil T. Maroušek. Domácí se hnali za třetí brankou a dočkali se pět minut před koncem. Střelcem branky byl Kadlec. Než se tak stalo, podržel domácí celek brankář Cempírek, který vytáhl střelu hostujícího útočníka bravurním zákrokem. Po závěrečném hvizdu mohli domácí slavit vítězství, které naposledy slavili 9.11.2019.“

K druhému utkání se vyjádřil asistent trenéra A-týmu Josef Mařík: „Domácí šli do vedení po několika nedůslednostech v obraně. Díky naší větší aktivitě a rychlosti jsme se dostávali ke standardním situacím. Jednu z nich využil po krásném centru hlavou Fencl. Herní převahu jsme potvrdili dále střelou Kožanta na 1:2. Bohužel naši aktivitu jsme nedokázali přetavit v další gól. Před přestávkou měli nejprve výhodu penalty, ale bohužel Kadlec nedal. Do druhého poločasu domácí prostřídali a zvýšili aktivitu, navíc po přetaženém rohu srovnali na 2:2. Herně vyrovnaný druhý poločas nabídl několik dalších šancí, zejména na naší straně. A nakonec se prosadil střídající Patrik Svoboda. V nastaveném čase si pak ještě domácí dali vlastní gól. Vyzdvihl bych všechny hráče, protože hráli na své maximum. Kdybych měl být konkrétní u jednoho hráče, tak zvolím Honzu Fencla.“

Ve třetím kole přivítají Ledenice doma tým Třebětic. Výkop je v sobotu v 17 hodin.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022