Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Dotáhneme přestup, ještě potrénujeme a jdeme na soutěž, říká nová tvář Slavoje Jeněk

Sezony 2019/2020 a 2020/2021 byly narušené pandemií a i díky tomu se nakonec Slavoj Ledenice udržel v krajské soutěži. A protože měl v těchto sezonách velké mezery v ofenzivě, rozhodlo se vedení tento post posílit. Proto pracuje na příchodu osmadvacetiletého Tomáše Jeňka.

Tomáši, kdo vás oslovil, abyste přišel do Slavoje? A už je přestup hotový?
O Slavoji mi na jaře vyprávěl Winky (Lukáš Winkler). A vlastně i díky němu jsem se podíval na první tréninky a přípravné zápasy. Co vím, tak přestup hotový ještě není, ale snad se to v následujících týdnech dotáhne. Do startu soutěže je ještě čas.

Prozraďte o sobě, jaký jste typ fotbalisty…
Charakterizovat sám sebe je strašně těžké. Ale vždycky jsem spoléhal na rychlost. A díky tomu jsem se dostal do pozice koncového hráče.

S trenérem máte tedy domluvu, že s vámi počítá do útoku?
S trenérem jsme se o tom bavili na tréninku. Představy máme. Vždycky jsem spíš hrál v útoku, ojediněle kraj zálohy. Podobné to bude i v Ledenicích. Ještě něco potrénujeme a půjdeme na soutěž. Těšíme se.

Co si od této štace slibujete?
Doufám, že hlavně pomohu týmu ke spoustě bodům. A že se po dlouhodobém zranění znovu zapojím do fotbalové euforie. Snad dám i pár gólů (úsměv).

Můžete zranění konkretizovat?
Mám za sebou dlouhodobé zranění kyčle. Nucenou pauzu jsem měl rok a půl.

Máte za sebou působení ve srubeckém Slavoji a v Lipí. Velký fotbal jste začal hrát poměrně pozdě, že?
Od mala jsem hrál sálovou kopanou, které jsem se věnoval. Až trenér Srubce mě přivedl k velkému fotbalu. Za Srubec jsem pak odehrál téměř celou sezónu 2015/2016. Poté kvůli pracovnímu vytížení jsem odehrál jen pár minut v sezóně 2016/2017. Pak přišel přestup do Lipí, kde jsem odehrál celou další sezonu, než přišlo bohužel to zranění kyčle.

Už jste říkal, že vás do Slavoje přivedl Lukáš Winkler. Znal jste v kabině ještě někoho dalšího?
Ne. Ale v kabině je super atmosféra a myslím si, že bych mohl docela rychle zapadnout.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022