FOTO a VIDEO: Nové týmy obhájce prověřily. I tak ale Yauwais Cup vyhráli Miláčci

Ve sportovním areále v Ledenicích, kde se hraje I. B třída či extraliga mužů i žen v softbale, se odehrál druhý ročník vícebojařského turnaje Yauwais Cup. Na 19 týmů čekaly souboje v pěti sportech – fotbal, nohejbal, tenis, volejbal a šipky. Vítězství obhájil tým Miláčci.

„V roce 2013 se turnaje zúčastnilo 12 týmů a hrálo se ve třech sportech. Pro letošek jsme turnaj rozšířili na 20 týmů a nově přibyl volejbal a šipky,“ uvedl hlavní pořadatel Michal Heřman. „Na poslední chvíli se bohužel odhlásil tým fotbalistů, co hraje I. B třídu, protože se blíží nová sezona fotbalových soutěží a hráči museli jet na turnaj. Na sehnání náhrady již nebyl čas, takže se turnaj odehrál s devatenácti čtyřčlennými mužstvy.“

Počasí turnaji přálo až moc, protože celý den se hráči museli potýkat s teplotami kolem 30°C. Systém byl nastaven tak, že se hrály základní skupiny, ze kterých se postupovalo do předkola čtvrtfinále, ze kterého se klasickým pavoukem tvořily dvojice pro čtvrtfinále, semifinále a finále. Týmy na 9. – 19. místě po základní části hrály turnaj v šipkách o konečné umístění.

Do finále se probojovaly dva nejsilnější výběry – obhájci Miláčci ve složení Petr Králík, Miroslav Strouha, David Fyrbach a Tomáš Lamáček. Jako velcí soupeři se ukázali Jupíci (František Benhák, Sláva Čížkovský, Jan Horáček a Marek Jarůšek). Finále se hrálo systémem zápasů ve všech čtyřech sportech (šipky byly pro nadstavbu určeny pouze pro skupinu o umístění od 9. místa) s tím, že pokud by byl stav po třech zápasech 3:0, tak se čtvrtý sport nehraje.

Drama nabídly všechny sporty. Po třech sportech vedli Miláčci 2:1 a mohli turnaj dovršit ve fotbale. V něm ale prohráli až na penalty a o celkovém vítězi tak musel rozhodnout superzápas ve vylosovaném sportu. „Losoval kapitán Miláčků Petr Králík a vytáhl nohejbal,“ upřesňuje Heřman. Před slušnou diváckou kulisou bylo k vidění plno dlouhých a pěkných výměn. Jupíky táhl později vyhlášený nejlepší hráč turnaje František Benhák, ale ani on nezabránil prohře 9:15.

„Děkujeme za super turnaj a organizaci. Sice si ještě léčím rány, ale stálo to za to. Budeme se těšit na další ročník a snad i další finále,“ uvedl za vítězný tým s úsměvem dva dny po turnaji David Fyrbach.

Finále:
Miláčci – Jupíci
Nohejbal: 15:7
Volejbal: 10:15
Tenis: 3:1
Fotbal: 2:3 po penaltách
Superzápas – nohejbal: 15:9

Konečné pořadí:
1. Miláčci
2. Jupíci
3. Čtyřlístek
4. Moulové I.
5. Čeho čeho
6. Kluci z Ole
7. Joudové II.
8. Sekáči z Radostic
9. Zběsilý lentilky CZ
10. Joudové I.
11. Klub přátel Veselé klobásy
12. Team Šafářovy legendy
13. Faktor Team
14. Moulové II.
15. PSI
16. Budwar Gauners
17. Štamgasti z Hospůdky Na hřišti
18. Langerovci
19. Hofík Team

Fotogalerie z turnaje je zde.

Rozhodující výměna finále je zde.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022