FOTO: Oslabené Ledenice prohrály s dobře hrajícími Hodějovicemi hladce 0:7

Těžký soupeř čekal ve třetím kole okresního přeboru Českobudějovicka na tým starších žáků Ledenic. Na hřišti v Nových Hodějovicích prohrál Slavoj o sedm gólů.

Mužstvo Nových Hodějovic, které trénuje zkušený trenér Karel Musil (mimo jiné bývalý kouč A-týmu druholigového FC MAS Táborsko), patří papírově mezi favorizované týmy soutěže. A tuto prognózu jasně potvrdilo. V zápase se Slavojem Ledenice si v pohodě uhrálo vítězství 7:0.

Ledenice k nedalekému soupeři odjely oslabené bez Ochozky, Malíka nebo Mckeona. Na výpomoc naopak dorazil z mladších žáků další hráč Jan Bicera, který nastoupil v základní sestavě a byla to pro něj ve starších žácích premiéra. Slavoj se v zápase přes dobře organizovanou obranu soupeře nedokázal prosadit, domácí naopak proměnili z mnoha akcí sedm v gól.

„Věděli jsme, že v Nových Hodějovicích nebudeme mít moc šancí. To se vystupňovalo po omluvenkách od tří hráčů. Mohli jsme pouze překvapit. V utkání to pochopitelně bylo znát, ale je nutné dodat, že soupeř byl fotbalovější a vyhrál zcela po zásluze. I tak ale našim klukům nemám co vytknout. Hráli jsme opět i s mladšími kluky a proti vyspělejšímu soupeři to nemají lehké. Bojovali, makali, soupeři nedali nic zadarmo. Hodějovice ale zcela objektivně byly nad naše síly. Gratulujeme jim, mají dobré mužstvo. Další zápas hrajeme ve svátek v úterý 28. září. Doma přivítáme Planou od 15:00. Rádi bychom pozvali všechny rodiče a fanoušky. Kluci si zaslouží podporu a budou za to rádi. My se na oplátku pokusíme uhrát první body,“ řekl po utkání hlavní trenér Petr Salák.

FC Nové Hodějovice – TJ Slavoj Ledenice 7:0 (3:0)

Branky: Musil 4, Farník 2, Gottfried. Rozhodčí: Novák. Bez karet. Diváků: 30.

Ledenice: J. Salák – Briš, Jindra, Machalouš – Uhlíř, Hinterhölz (K), Musil – Prokop, Bicera. Střídali: Fuka, Čech, Herda.

Fotogalerie z utkání je k dispozici na FB nebo na Zoneramě

 

 

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022