FOTO: Yauwais Cup vyhráli domácí Miláčci

V sobotu 20. července se v Ledenicích uskutečnil první ročník turnaje Yauwais Cup. Celodenní sportovní klání, kde se ve víceboji v kolektivních sportech soutěžilo v mini fotbale, nohejbale a tenise, vyhrál tým Miláčci ve složení Petr Králík, David Fyrbach, Miroslav Strouha a Tomáš Lamáček.

„Považujeme to za největší sportovní počin tohoto léta. Příští rok se budeme těšit na nové vyzyvatele,“ zaznělo od vítězného mužstva. „Děkujeme za výtečnou atmosféru, skvělou zábavu a kvalitní protihráče.“

Miláčci v základní skupině vyhráli celkově všechny zápasy a ještě lépe si počínali ve čtvrtfinále a v semifinále. Tam jim k postupu stačily dva sporty. Ve finále se Miláčci utkali s týmem Kluci z Ole, který svedl vyrovnanou a dramatickou bitvu již v semifinále. V něm Kluci z Ole porazili tým Čeho čeho 2:1 na sporty.

I ve finále se losovalo pořadí sportů. Začalo se nohejbalem, který Kluci z Ole po třech vyrovnaných a divácky atraktivních setech vyhráli 2:1. Následoval fotbal, ve kterém si Miláčci dobrým začátkem vybojovali náskok, který soupeř ke konci sice stahoval, ale jen na konečných 3:5. Rozhodnout tak musel tenis na jeden celý set, který vyhráli Miláčci ve složení Strouha – Lamáček poměrem 6:1.

Po turnaji se volil nejlepší hráč celého dne, kterým se stal kapitán poraženého finalisty Lukáš Burda: „První ročník se mi moc líbil a určitě nejsem sám. Turnaj probíhal podle časového rozdělení Velmi dobře a byl obsazen kvalitními týmy. Hodně zápasů bylo vyrovnaných. Že jsem se stal Nejlepším hráčem, mě velmi překvapilo. Myslím si, že tuto cenu by si zasloužili všichni zúčastnění hráči. Samozřejmě jsem ale za tuto cenu rád a budu se těšit na další ročníky Yauwais Cupu.“

Celkem bylo odehráno 78 utkání, z toho vítězné mužstvo odehrálo 16 zápasů.

Celkové pořadí:
1. Miláčci (Petr Králík, David Fyrbach, Miroslav Strouha, Tomáš Lamáček)
2. Kluci z Ole (Lukáš Burda, Jiří Tomášek, Radim Frdlík, Radim Horelica)
3. Čeho čeho (Petr Čech, Jiří Homer, Jiří Čech, Milan Holomel)
4. Quartet Team (Luboš Hajný, Jaroslav Čech st., Petr Dražan, Jan Víta)
5. Joudové (Josef Koblasa, Ladislav Kodada, Jaromír Michner, Milan Martan)
6. Klub přátel Veselé klobásy (Mates Volf, Martin Kožant, Vít Pokorný, Michael Michner)
7. Machráci (Jakub Staněk, Ondřej Matějka, Jaroslav Čech, Martin Němec)
8. Moulové (Jiří Sedlák, Tomáš Choutka, Dan Vyhlídka, Dan Šulista)
9. Faktor tým (Miroslav Tupý, Pavel Rein, David Hájek, Filip Rein)
10. Muzikanti (Pavel Varnuška, Jiří Kovář, Radek Trávníček, Petr Chábera)
11.Team Šafářovy legendy (Jaroslav Šafář, Tomáš Heřman, David Borovka, Jan Borovka)
12. Psi (Petr Sluka, Václav Tröstl, Tomáš Kralovič, Karel Havelka)

Nejlepší hráč: Lukáš Burda (Kluci z Ole)

Fotogalerii naleznete zde.

Sponzoři Yauwais Cup 2013: Věci na fotbal, Jihočeský sport, Městys Ledenice, Sokol Ledenice, TON a.s., TOMA servis, Autoškola Votruba, David Borovka – provádění stavebních prací, Restaurace Na hřišti Ledenice – p. Staněk, E.ON Česká republika, Ruční mytí automobilů České Budějovice p. Brož, Partners Financial Services – Ing. Tomáš Heřman.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022