Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

FOTO: Žáci absolvovali pětidenní soustředění. „Dostali pořádně zabrat,“ říká trenér

Velmi horké počasí, hodně naběhaných kilometrů. To je základní a nejpřesnější pojmenování, jaké bylo soustředění starších žáků TJ Slavoj Ledenice. „Zaměřili jsme se na kondici a na konci přidali i balon,“ říká trenér týmu Petr Salák.

Starší žáci se k přípravě sešli poprvé v úterý 18. srpna a pětidenní turnus pro ně přinesl i šest tréninkových jednotek. „První a druhý den jsme trénovali pouze odpoledne, aby si kluci zvykli zpět na zátěž. Třetí a čtvrtý den se podle plánu mělo plánovat dvoufázově, ale čtvrtý den jsme odpolední program kvůli vysokým teplotám zrušili. Poslední pátý den jsme soustředění završili dopoledne s míčem,“ uvedl trenér Petr Salák.

„Během třetího dne kluci opravdu hrábli na dno. Měli jsme technologii na měření a naběhali jsme během dopoledního a odpoledního bloku celkem 18 kilometrů. Trénovali jsme na hřišti, tartanu i v terénu kolem Ledenic,“ pochválil své svěřence trenér.

Největší část tréninků byla věnována náběru fyzické kondice. Až poslední den byl vyloženě s míčem. „Chtěli jsme toho stihnout více, ale počasí nám to nedovolilo. Kluci dostali pořádně zabrat a nechtěli jsme je utavit. Bohužel jsme nebyli kompletní, což jsme ale očekávali. Pár hráčů je ještě na prázdninách. Tréninky ale i tak splnily účast. Část týmu, která galeje podstoupila, bude po fyzické stránce plnohodnotně připravena,“ dodal dále Salák.

„Všem zúčastněným klukům patří velký dík a uznání za to, že si přes značnou únavu odmakali, co měli, a ověřili si, že nejsou žádná ořezávátka.“

Tým starších žáků Ledenic čeká před startem soutěže ještě domácí přípravný zápas s Lišovem, který se odehraje v sobotu 29. srpna od 10:30. A pak už na mužstvo bude čekat ostrý start do soutěže.

„Jaký budeme mít cíl do sezony? Popravdě nevím (úsměv). Nikdy jsem tuto soutěž nehrál a neznám sílu ostatních týmů. Vzhledem k tomu, že máme spoustu kluků, kteří jsou o mnoho let mladší než jejich soupeři, tak žádné velké cíle mít nebudeme. Snad alespoň pravidelně se gólově prosazovat. Na závěr bych chtěl pozvat rodiče a fanoušky na zápas s Lišovem. Bude to generálka na sezonu a mohu slíbit, že se něco uvidí (úsměv).

Fotogalerie z posledního dne soustředění je na facebookovém profilu klubu.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022