Hráče Ledenic čekají na soustředění dvou až třífázové tréninky

Ve čtvrtek ráno odjíždí přesně polovina hráčů z ledenického kádru na čtyřdenní soustředění do Číměře. Slavoj tím zakončí kondiční část přípravy a přejde do herního bloku.

Plánované zimní soustředění fotbalistů TJ Slavoj Ledenice začíná již zítra a potrvá do neděle. Přesně v osm hodin ráno se hráči a realizační tým setkají u kabin, aby společně vyrazili směr Číměř. Na soustředění odjede 13 hráčů z celkového počtu 26.

„Doufali jsme, že účast bude alespoň 15 až 17 hráčů. I tak jedeme odtrénovat podle plánu poslední část fyzické přípravy. Hráči dostanou pořádně do těla,“ říká hlavní trenér týmu Stanislav Jindra. „V okolí Číměře je krásná kopcovitá krajina, a tak by byla škoda toho nevyužít.“

Hráči během soustředění stále ještě prakticky neuvidí míč. V plánu není ani žádný přípravný zápas. „Pojedeme dvou až třífázové tréninky. Až po návratu nás čeká v pondělí 2. března utkání s Dřítní, které se odehraje v Třeboni od 18 hodin,“ dodal dále Jindra.

Denní blok bude rozdělen na dopolední, odpolední a večerní část a každá potrvá hodinu až hodinu a půl. V Číměři na Slavoj kromě náročných tréninků čeká ale i zábava a regenerace.

„Pro kluky připravujeme i jedno zpestření, aby si od běhání také odpočinuli,“ řekl dále asistent trenéra Michal Hladík s tím, že vyrazí do Gmündu do aquaparku. „Dopolední část každého dne jinak bude zaměřena na vytrvalost, odpolední na rychlost a sílu. Večer se bude posilovat.“

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022