Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Kapitán Pavlík pořád koleno cítí. Jaro ale zkusí stihnout

28. 12. 2019by Heřman Michal

Letos sice oslavil kapitán ledenického Slavoje Jan Pavlík kulaté čtyřicátiny, ale pořád si drží stabilní výkony. Před zraněním kolenních vazů stihl odehrát čtyři celé a část pátého zápasu. Dal v nich dva góly a jeho absence byla ve zbytku sezony hodně znát. Nyní začíná s lehkým sportováním a doufá, že pro jaro bude k dispozici.

Zranění přišlo v pátém zápase v Buku. Co se stalo?
Přede mnou byl souboj, ze kterého vypadl míč. Chtěl jsem ho odkopnout a protihráč mi ho stačil zablokovat. V tom momentě mi v kolenu píchlo.

Pár minut jste ještě hrál a střídal pak ve 29. minutě.
Ano, ještě jsem to zkusil. Hrál jsem asi pět minut a nechal si to obstříknout. V dalším souboji mi v tom znovu píchlo a šel jsem raději střídat. Bohužel to už dále nešlo.

Jaká byla diagnóza?
Měl jsem jen natržený postranní vaz, takže na operaci jsem naštěstí nemusel. Chtělo to jen pár měsíců v klidu.

Jak to aktuálně vypadá? Je koleno dobré a zkoušíte už nějaké sportování? Je reálné, že na jaře budete hrát?
Chtěl bych určitě nastoupit, ale uvidím, co mi koleno dovolí. Občas ho ještě cítím. Pomalu ho zatěžuji fotbálkem s dětmi a bruslím. Všechno se ukáže v přípravě, do které počítám, že nastoupím. S kolenem jsem nikdy problémy neměl, tak uvidím, co to bude dělat. Vlastně jsem nikdy neměl větší zranění. Pouze odraženou patu někdy před sedmi lety. To jsem byl mimo hru dva měsíce.

Před Bukem jste odehrál všechny čtyři zápasy a stihl dát dva góly. Byl to z individuálního pohledu dobrý start do sezony?
Jako celému týmu se mi povedlo utkání v Lomnici nad Lužnicí, kde jsme vyhráli. Jinak se mi moc nedařilo a necítil se dobře. Prohrávali jsme a nebylo to ono.

Co říkáte na podzimní část sezony? Bylo těžké vidět kluky z tribuny prohrávat?
Podzimní část sezony se nepovedla. Byl jsem se podívat na několika zápasech, ve kterých byli kluci lepší, ale smolně prohráli. Chybělo štěstí a myslím, že i fyzička. Byl to smutný pohled.

Jaké očekáváte jaro? Budete hrát většinu zápasů doma v rekonstruovaném areálu.
Bude to velice těžké jaro a bude to boj o každý bod. Určitě nám pomůže domácí trávník, na který se těším. Areál jsem už viděl, vypadá teď parádně.

Asi v něm budete trávit hodně tréninků, že? Trenér Jindra po podzimu prohlásil, že ho nebudete mít rádi, protože na vás čeká velká dřina, abyste dohnali slabší fyzičku.
Myslím, že se nám o areálu bude i zdát. (úsměv) Je to ale potřeba a patří to k tomu.

Co byste jako kapitán Slavoje vzkázal fanouškům do roku 2020?
Chtěl bych jim popřát hodně zdraví a štěstí do nového roku a ať nad námi nelámou hůl. Věřím, že se zachráníme a ukážeme na novém hřišti perfektní hru, která přinese ovoce.

Jan Pavlik zraneni

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022