Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Kariéru nekončím, ale na krajskou soutěž už to není, říká odcházející Svoboda

V 38 letech ukončil své mnohaleté působení v Ledenicích brankář Josef Svoboda. Jeho další kroky povedou pravděpodobně do nedalekých Borovan, kde si ještě vyzkouší okresní přebor.

Proč jste se rozhodl právě teď skončit v Ledenicích? Končíte úplně s fotbalem?
Kariéru ukončit ještě neplánuji. V zimě jsem klukům i vedení řekl, že je to můj poslední půlrok v Ledenicích v krajské soutěži. I. B třída je kvalitní soutěž a je třeba na ní trénovat minimálně dvakrát v týdnu, což bohužel u mě nešlo. Tréninky v Ledenicích se mi křížily s tréninky brankářů v Roudném.

Budete hrát za Borovany, kde bydlíte?
Mám pár nabídek, ale předběžně jsem s Borovany domluvený.

Jak dlouho jste se rozhodoval, že už nastal čas v Ledenicích skončit?
Hodně dlouho. Slavoj se pro mě stal jednou velkou rodinou a bude navždy má srdcová záležitost stejně jako je Sparta.

Musí vás ale mrzet, že jste se kvůli pandemii neloučil na hřišti…
Ano, to mě mrzí hrozně moc… bohužel zasáhl do toho osud a soutěž se kvůli epidemii ani nerozběhla. Věřím ale, že bychom se v klidu zachránili a hráli střed tabulky.

Na který moment si zpětně ve Slavoji nejvíce vzpomenete?
Nejde říci nějaký konkrétní, protože tě momentů je strašně moc. Vždycky mě bude bavit vzpomínat na náš radost a pokřik po vítězství.

Hrál jste i v nižších soutěžích v Rakousku. Kdybyste měl porovnat tento fotbal v Česku a tam, jaké jsou rozdíly?
Jsem rád, že jsem zažil soutěže i jinde. Zahrál jsem si i nejnižší soutěž v Anglii. V Rakousku jsem hrál 1Aklasse a Gebietsligu. Fotbal je tam více běhavější, ale náš český je naopak hezčí. (úsměv)

V Roudném trénujete mládež, že? Plánujete se v trénování posouvat?
Ano, jsem tam trenér brankářů. Pokud to čas dovolí, mám v plánu si udělat licenci. Dále se uvidí.

Když to půjde, budete jezdit na Ledenice alespoň jako divák?
Budu jezdit na domácí i venkovní zápasy. Přeci si nemůžu nechat ujít a nevidět pana Kadlece, jak rozdává fotbalovou radost (úsměv). Rád se budu chodit dívat.

Dá se říct, že jste byl od mala brankář?
Prakticky ano. Fotbal hraji 32 let a jen asi čtyři roky jsem hrál v útoku. Do branky jsem se pak vrátil v Anglii a už mi to zůstalo dodnes.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022