Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Končí brankářská jednička Svoboda. Klub jedná o náhradě

Vedení TJ Slavoj Ledenice ihned po ukončení soutěží a vyřešení otázky, jakou soutěž bude hrát v sezoně 2020/2021 začalo pracovat na dalším ročníku. Klub zveřejňuje několik aktuálních novinek.

Ledenický Slavoj má za sebou neúspěšnou sezonu se šťastným koncem. Během podzimu doplatil na velká zranění i rekonstrukci svého areálu a do jara měl jít z nelichotivé poslední příčky. A-tým proto absolvoval náročnou zimní přípravu s jasným cílem záchrany krajské soutěže. Pandemie COVID-19 ale klub zachránila administrativně a vedení neskrývá, že šlo o velkou úlevu.

„Z jedné strany jsme se těšili, že budeme celé jaro hrát konečně doma. Příprava byla dobrá, hon za záchranou by byl jistě náročný, ale také zajímavý. Z druhé strany máme jistotu a nemusíme se nervovat…,“ uvedl předseda klubu Zdeněk Vitoušek.

Nyní má Slavoj před sebou další práci. Důležitou záležitostí bude pro Ledenice obsazení gólmanského postu. A to i přes fakt, že v právě skončené sezoně měl Slavoj k dispozici hned čtyři gólmany.

„Vypadá to jako parádní stav, ale realita byla trochu jiná. Od listopadu byl mimo Kuba Vítek a Filip Mičan dopředu deklaroval, že pomůže jen v případě nejvyšší nouze. Měli jsme tak prakticky dva gólmany – Pepu Maříka a Pepu Svobodu, který stejně jako hlavní trenér v zimě avizoval, že po sezoně na této úrovni skončí,“ upřesnil dále člen vedení Michal Hladík. „Pepa Mařík určitě přidá ještě jednu sezonu, v zimě patřil k nejlepším v přípravě, ale sám říkal, že spíš bude krýt záda nějaké jedničce. Proto bychom chtěli tento post nejen doplnit, ale výrazně zkvalitnit. O náhradě už jednáme a je to na dobré cestě.“

Vedení aktuálně pracuje i na další posile směrem do defenzivy. „Pohyb směrem do kádru může být do nové sezony ještě větší. Během podzimu jsme se s některými hráči bavili a projevili zájem k nám jít. Záleží ale na různých okolnostech. Mimo jiné i na to, jestli zůstane současný kádr pohromadě. Doufáme v to, i když o některé hráče je zájem. Budeme s nimi mluvit a snažit se je udržet,“ dodal Hladík.

Vedení Slavoje bude v nejbližších týdnech jednat i o novém trenérovi, následně letní přípravě, mládeži nebo dokončení areálu. „Čeká nás hodně práce. Nechceme zopakovat loňský podzim,“ ujišťuje dále Vitoušek. „Nového trenéra bychom teoreticky mohli představit v horizontu pár týdnů. Jednání nám malinko komplikuje karanténa. Vytipovali jsme si tři jména a s jedním z nich se brzo budeme bavit na finální podobě spolupráce.“

Pozn. ohlas s brankářem Josefem Svobodou připravujeme

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022