Matouš Ochozka vyhrál turnaj jednotlivců „Liga mistrů“

14. 10. 2020by Heřman Michal

V rámci tréninkové přípravy absolvoval tým starších žáků turnaj s názvem Liga mistrů. První místo uhrál třináctiletý Matouš Ochozka.

„Jednalo se o turnaj jednotlivců, čili se hrály krátké zápasy na malém hřišti a s malými brankami jeden na jednoho. Každý zápas trval jednu minutu. Kdo vyhrál, postoupil do vyšší úrovně, kdo prohrál, sestoupil. V plánu bylo hrát na sedmi nebo osmi hřištích, ale kvůli marodům jsme turnaj nakonec uspořádali na pěti minihřištích,“ vysvětlil jednoduše pravidla hlavní trenér týmu Petr Salák s tím, že pokud došlo k remíze, sestoupil hráč, který předtím vyhrál, ale svůj postup neobhájil.

Na hráče čekala kvalifikace a pak samotný turnaj. Celkový počet zápasů pro každého hráče byl 12. A nejlépe se s turnajem popasoval Matouš Ochozka, který si rychle získal přes kvalifikaci postavení na nejlepším hřišti, které si postupně držel nebo vybojoval až pro samotné finále. V něm porazil jinak brankáře týmu Jakuba Saláka 3:1.

„Turnaj jsme uspořádali na odlehčení a zároveň i pro zábavu. Určitě splnil účel a do budoucna ho budeme dělat znovu. Pokud bude dostatek hráčů, budeme hrát i 2 na 2,“ dodal Salák.

Ochozka si na dalším tréninku převzal cenu pro vítěze – minipohár, který byl bez popisku vyroben na 3D tiskárně.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022