Michner se stěhuje na sever a ve Slavoji (zatím) končí

Šestadvacetiletý Michael Michner oznámil během turnaj Fotbal spojuje, že v klubu po devíti letech na konci sezony skončí. Důvody jsou jednoduché. Po studiu na vysoké škole míří za prací do Terezína, kde bude pracovat pro historicky známý místní Památník.

Řekněte více ke konci ve Slavoji. Je to kvůli práci nebo jsou v tom ještě jiné důvody?
Primárně kvůli práci. Už v několika minulých sezonách jsem toho kvůli dojíždění z Olomouce, kde jsem studoval vysokou školu, moc neodehrál. Mrzí mě zrušení letošní jarní části sezony, protože jsem měl z větší části školu hotovou a chtěl jsem se tak věnovat více fotbalu, abych pomohl týmu k záchraně. Naneštěstí byla druhá půlka sezony ročníku 2019/2020 zrušená. Pozitivem ovšem zůstává naše záchrana v I. B třídě, která byla důležitá.

Co budete dělat a kam se stěhujete?
Dostal jsem poměrně lákavou nabídku pracovat pro Památník Terezín. Sice jsem o tom dost uvažoval, jelikož to do Ledenic není úplně nejblíž, ale jde o dobrou práci v jedné ze světově uznávaných českých kulturních institucí a tento faktor v mém rozhodování nejspíše převážil. Z tohoto důvodu se tedy stěhuji do Litoměřic.

Více o tamním prostředí už více informací?
Ano. Město je to krásné a má bohatou historii. Co se mi však líbí nejvíce je asi přilehlá krajina v čele s Českým středohořím.

V Ledenicích je to tedy definitivní konec?
Minimálně prozatím ano. Ale těžko teď spekulovat, co bude za několik let, protože bych se rád jednou v budoucnu k fotbalu v Ledenicích zase vrátil. Myslím, že v týmu vždy byla a stále bude panovat skvělá atmosféra, kterou jsme jako parta dokázali udržet i v časech, kdy se mužstvu úplně nedařilo. Proto se budu chtít jednou k týmu vrátit a být znovu součástí tohoto skvělého kolektivu.

Je reálné, že budete mezitím hrát někde v okolí Litoměřic?
Možné to je. Fotbal mě stále baví a rád bych se tomuto skvělému sportu nadále věnoval. Kde to přesně bude, je prozatím otázka… Každopádně se v okolí Litoměřic nachází spousta klubů, kde bych si třeba i v nižších soutěžích mohl za některý z nich zahrát. Uvidíme.

Na který fotbalový moment si nejvíce vzpomenete?
Vzpomínek mám mnoho. Jak těch krásných, tak i těch méně radostných. Upřímně ani nevím, kterou z nich vypíchnout. Mě osobně zůstane jistě v paměti má vstřelená branka v I. A třídě v sezoně 2015/2016. To se nám bohužel nepovedlo zápas dotáhnout do vítězného konce a s Novou Vsí-Brlohem jsme pouze remitovali 5:5. Byla to velká škoda.

Plánujete se do Ledenic pravidelně vracet a zajít na fotbal aspoň jako divák?
Nevím, jestli pravidelně, ale do Ledenic za rodinou a přáteli jezdit samozřejmě budu. A pokud budu mít čas, tak se určitě na kluky zajdu rád podívat a podpořit je.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022