Mládí a stáří vedle sebe. Hinterhölz nastoupil poprvé v základu

Třetí přípravný zápas mezi Slavojem Ledenice a TJ Dříteň gól nenabídl. Celý zápas odehrál na pozici středního záložníka sedmnáctiletý Václav Hinterhölz, který si poprvé vyzkoušel úzkou spolupráci se zkušeným Miroslavem Kadlecem.

Václav Hinterhölz uplynulý týden s týmem absolvoval celé náročné kondiční soustředění a patří mezi hráče, kteří v zimě chodí často i na tréninky. A v utkání s Dřítní to bylo znát. Zápas zvládl bez jediné pauzy (hráči střídali hokejově) a vydržel držet tempo po celý průběh.

„Soustředění jsem si užil. Trenéři nám stejně jako v trénincích dávali pořádně zabrat, ale myslím si, že i díky tomu se cítím kondičně lépe. Kondiční část přípravy mi tolik nevadila, i když už jsem toho měl na soustředění docela dost,“ uvedl po utkání s úsměvem Hinterhölz. „Na balon se samozřejmě těšíme. Ve středu nás čeká první herní trénink. Bude to zase změna.“

Proti Dřítni hrál Hinterhölz na pozici středního záložníka a svou roli zvládl důstojně. „Hrálo si mi tam skvěle. Byl jsem i mile překvapen, že jsem fyzicky stačil a cítil se dobře. Musím se ještě hodně zlepšit v plno věcech, ale tenhle post mi seděl.“

Ve středu pole nastoupil vedle nejzkušenějšího hráče Ledenic Miroslava Kadlece, se kterým si tak poprvé vyzkoušel úzkou vzájemnou spolupráci. „S Mírou se mi hrálo velmi dobře a myslím, že by nám to mohlo klapat. Podle mě jsme jako tým odehráli zatím nejlepší zápas v přípravě. Musíme se vyvarovat chyb. Na tom je potřeba také ještě pracovat. I já jsem několik balonů zbytečně pokazil.“

Na Ledenice už čekají jen dva přípravné zápasy a pak ostrý start v Třeběticích, kde půjde o velmi důležité body. Jestli Hinterhölz znovu nastoupí v základní sestavě, je ještě brzo předpovídat. V přípravě s Hrdějovicemi a Borovany si o to ale může říct.

„Vaška Hinterhölze jsme chtěli na této pozici vyzkoušet, protože to hrál v mládežnických kategoriích. V zápase udělal sice několik chyb, ale zároveň se nebál nabízet a snažit se o rozehrávku. Od Míry Kadlece se toho může hodně naučit a je to pro nás jedna z alternativ pro mistrovské zápasy,“ uvedl na jeho adresu trenér Stanislav Jindra.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022