Na třetí pokus to vyšlo. Yauwais Cup 2020 vyhrál tým Těsně vedle

Dvakrát bojovali o nejvyšší příčky, vyšplhat tam se jim povedlo až letos. Českobudějovický tým Těsně vedle vyhrál sedmý ročník turnaje Yauwais Cup, který se odehrál kvůli vytrvalému dešti v improvizovaném systému.

Yauwais Cup je turnaj pro čtyřčlenné týmy a tradičně se mělo hrát ve venkovním sportovním areálu v Ledenicích. Kvůli vytrvalému dešti se ale odehrál z původního plánu venku jen fotbal v základních skupinách. Pak došlo k přesunu do místní sokolovny, kde se zachoval volejbal a stání na kloubnících.

Místo nohejbalu a tenisu se hrály stolní tenis a pingvol, což je netradiční sport. Laik si může představit kombinaci stolního tenisu a volejbalu. Hraje se čtyřhra na stole pro stolní tenis a s malým měkkým pěnovým míčkem.

„Když jsme to viděli poprvé, tak jsme si upřímně klepali na čelo. Postupem her jsme tomu přicházeli na chuť a nakonec pingvol byl největší ozdobou finále. Já osobně si pingvol do budoucna s chutí zahraju,“ uvedl kapitán vítězného týmu a vyhlášený nejlepší hráč celého turnaje Erik Rábek.

Jeho tým „Těsně vedle“ ve složení Tomáš Jáchym, Erik Rábek, David Hájek a Roman Diviš porazil ve finále turnaje Joudové I. na sporty 2:1. „Finále bylo jednoznačně ozdobou turnaje! Bylo tam napětí, byly tam emoce a troufnu si říct, že i diváky to muselo bavit. Los pořadí sportů k nám nebyl pozitivně nakloněn, jelikož ve stolním tenise jsme za celý den neuhráli jediný bod a pingvol byla sázka do loterie,“ řekl dále Rábek.

Joudové ve finále vedli po stolním tenisu na sporty 1:0 a v pingovu vedli 1:0 na sety. Těsně vedle ale dokázali pingvol zvrátit a ve volejbale následně zvítězili 2:1.

„Konečně se podařilo sestavit tým, který se doplňoval ve všech disciplínách, i když jsme byli připraveni na jiné sporty. Roman s Davidem doslova vynikali ve fotbale, Tomášovi se dařilo ve volejbale. Ostatní sporty byly otázkou štěstí. (úsměv) Základní skupinou jsme doslova prolétli, ale pak už se bojovalo o každý cenný bod. Na Yauwais Cup se vždy rádi vracíme. Je tu dobrá parta soutěžících. Po rekonstrukci mají v Ledenicích i krásný areál. Už teď se těšíme na další ročník,“ dodal Rábek.

Výsledky 7. ročníku Yauwais Cupu:

Základní skupiny – skupina A:
Joudové I. – Budvar Gauners 1:4 (fotbal), 0:1 (volejbal), 2:0 (stolní tenis), 0:1 (kloubníky), 2:0 (pingvol)

Skupina B:
PSI – Pupkáči 2:5 (fotbal), 0:2 (stolní tenis), 0:1 (volejbal), 2:0 (pingvol), 0:1 (kloubníky)

Skupina C:
Joudové II. – Těsně vedle 2:6 (fotbal), 0:2 (pingvol), 0:1 (kloubníky), 0:1 (volejbal), 2:0 (stolní tenis)

Skupina D:
Čtyřlístek – Čeho Čeho 4:2 (fotbal), 1:0 (kloubníky), 2:1 (pingvol), 0:2 (stolní tenis), 1:0 (volejbal)

Čtvrtfinále (volejbal):
Budvar Gauners – PSI 2:0
Pupkáči – Joudové I. 0:2
Těsně vedle – Čeho Čeho 2:0
Čtyřlístek – Joudové II. 2:0

O 5. – 8. místo (stolní tenis):
Pupkáči – PSI 2:0
Čeho Čeho – Joudové II. 2:0

O 7. místo (stolní tenis):
PSI – Joudové II. 0:2

O 5. místo (stolní tenis):
Pupkáči – Čeho Čeho 1:2

Semifinále:
Budvar Gauners – Těsně vedle 0:2 (volejbal), 2:0 (stolní tenis), 1:2 (pingvol)
Joudové I. – Čtyřlístek 0:2 (volejbal), 2:0 (stolní tenis), 2:0 (pingvol)

O 3. místo (volejbal):
Čtyřlístek –Budvar Gauners 2:0

Finále:
Joudové I. – Těsně vedle 2:0 (stolní tenis), 1:2 (pingvol), 0:2 (volejbal)

Konečné pořadí:
1. Těsně vedle
2. Joudové I.
3. Čtyřlístek
4. Budvar Gauners
5. Čeho Čeho
6. Pupkáči
7. Joudové II.
8. PSI

Nejlepší hráč turnaje: Erik Rábek (Těsně vedle)

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022