Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Nejlepší hráč ankety podzimu Havelka: Je to pěkné, ale u nás v týmu je daleko více lepších hráčů

31. 12. 2019by Heřman Michal

Letos třicetiletý patriot a levonohý univerzál ledenického Slavoje Karel Havelka vyhrál historicky první anketu o nejlepšího hráče klubu. Za podzimní část vyhrál s náskokem 21 hlasů.

Co říkáte na vítězství v anketě?
Je to pěkné, ale u nás v týmu je daleko více lepších hráčů než já. Beru to jako podporu od lidí a moc jim za to děkuji. Doufám, že v tom počtu, co hlasovali, na nás budou chodit i na jaře.

Na druhém místě skončil brankář Svoboda, třetí byl útočník a kapitán Pavlík. Potvrzuje to, že máte, ač tomu postavení v tabulce neodpovídá, silný tým na všech postech?
Řekl bych, že máme na všech postech hlavně vyrovnaný tým. Poslední dobou se navíc přivedli mladí hráči do budoucna, což je dobře. Dlouho to tu hrála starší generace a já jsem poslední kluk, co vyšel z ledenického dorostu. Jsem rád, že sem konečně přišli jiní mladí, co prošli ledenickou přípravkou. Bohužel nám stejně jako mnoha klubům chybí dorostenecké kategorie. Ale i co se týče mládeže, tak máme v současnosti lepší vyhlídky než před pár lety. Je to zásluha Martina Štěcha a dalších trenérů mládeže.

Máte doma malé dítě. Navíc je vám už přes 30 let. Je těžší se stále dostatečně věnovat fotbalu?
Jakž takž se to dá zvládat, když mám doma dvě zlatíčka. Mám skvělou dcerku i ženu. (úsměv) Nic mi nezakazuje a čas tak mám. Horší je to s prací, protože dělám na směny a tréninky tak občas musím vynechat.

VÝSLEDKY ANKETY: Přečtěte si přehledný seznam nejlepších hráčů

Co říct k nepovedenému podzimu?
Podzim se nám nepovedl, to je pravda. Bohužel se nám na venkovních hřištích nedařilo častěji bodovat. Teď nás čeká ale jaro v domácích podmínkách a věřím, že se chytneme gólově a budeme lidi bavit naší hrou. Máme krásný nový tartan kolem hřiště, a i na něm hodně v zimě potrénujeme. Doufám, že naše hra bude vypadat daleko lépe než na podzim, protože chceme lidem rozdávat fotbalovou radost. Tým na to máme silný, jen to musíme přenést do bodů.

Že byste sestoupili si v kabině asi nepřipouštíte…
Vzhledem k tomu, že když jsem nastoupil do mužů, tak se zrovna postupovalo a pamatuji si, jak se strašně těžko I. B třída vybojovala, tak si to absolutně nepřipouštím. Myšlenku, že by se šlo dolů, vůbec nemáme. Neodpovídalo by to síle týmu. Budeme dělat vše pro to, aby se co nejdříve přestalo o sestupu mluvit.

Těšíte se teda na zimní přípravu? Nevadí vám?
Naopak. Zimní přípravu nesnáším. Nebaví mě běhat jak mezi baráky, tak ani po okruzích. Je to ale potřeba a zrovna teď se musíme kousnout. Na podzim jsme vypadali fyzicky opravdu tragicky, a to musíme zlepšit. Jestli budeme tak hrát i na jaře, je to špatně. Zimní příprava je nejdůležitější součástí celé sezony k tomu, abychom předváděli lepší výkony. V létě jsou dovolené a tolik objemů se nenaběhá.

Máte slavojácké srdce. Nikdy jste nehrál za jiný tým. Nelákalo vás to?
Ne. Vůbec. V Ledenicích jsem doma. Mám to tady strašně rád a nikdy mě nenapadlo, že bych šel hrát jinam. Vždycky tady byla skvělá parta, která se nebojí držet pospolu.

Máte nějaké přání pro fanoušky do roku 2020?
Hodně štěstí, hlavně zdraví a ať se každému daří tak, jak si přeje. Doufám, že se všichni společně sejdeme na prvním jarním domácím zápase.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022