OHLAS & FOTO: Starší žáci absolvovali soustředění na Mrhalu

V termínu 1. až 4. července byl tým starších žáků na kondičně-teambuildingovém soustředění. Zázemí našel ve spolupráci s českobudějovickým Domem dětí a mládeže na táborové základně Mrhal.

Soustředění se zúčastnila většina týmu a na hráče čekaly kondiční bloky, hry, soutěže a týmové tmelení. Hráči se po příjezdu do areálu rozdělili do pokojů a sami si zvolili podle známých hráčů své týmy. Proto se jednotlivé pokoje a týmy během soustředění jmenovaly Dybala, Ronaldo a Mbappé.

„Pro mužstvo to bylo první soustředění a musím říct, že pobyt jsme si užili. Byli jsme v krásném areálu českobudějovického DDM. Pobyt sice nebyl přímo koncipován jako čisté soustředění, ale společně jsme si užili plno zábavy, her a kluci absolvovali i náročné fyzické bloky. Jedno odpoledne nebylo počasí ideální, tak jsme tým tmelili i při turnaji ve FIFĚ,“ uvedl hlavní trenér Petr Salák.

Náplň během pobytu byla pro hráče velmi pestrá. Kromě kondice přímo na hřišti hráči plnili speciální cvičení na náročném strmém terénu v poli nebo při lesním výběhu. V miniturnajích hráli malý fotbal nebo se učili i nohejbal, který spolu s atletickou částí měl v merku bývalý trenér A-týmu Stanislav Jindra.

„Cvičení jsme přizpůsobili počasí a možnostem. Kluci po koroně nejsou v nejlepší kondici, takže jsme je nechtěli utavit. Cvičení ale splnila svůj účel,“ řekl Jindra. Další turnaj pak žáci měli v přehazované nebo člunkovém běhu.

„Tímto pobytem jsme fakticky zakončili sezonu 2019/2020 a pro kluky začínají opravdové prázdniny. Už známe los soutěže a první ostrý zápas odehrajeme 5. září. Kluci během léta dostanou pokyn k individuální přípravě a společně to rozjedeme v polovině srpna. Přeji rodičům a hlavně klukům, aby si pořádně užili volno a maximálně odpočatí se s chutí vrátili k tréninkům a zápasům. Na závěr bych chtěl poděkovat Standovi Jindrovi, který pomohl zajistit bezproblémový pobyt,“ dodal na závěr Salák.

A poděkování si zaslouží i Kamila Saláková, která připravila výborné obědy. Díky tomu slova „zbytky pro slepičky“ nebyla po obědech nutná použít.

Fotogalerie z pobytu jsou na facebookových stránkách klubu: 1. den, 2. den, 3. den

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022