OHLAS S PŘEDSEDOU: „Obměnili jsme tým a do sezony jdeme s postupnými cíli

Je to tady. Dlouhá pauza bez mistrovského utkání končí. A pro TJ Slavoj Ledenice půjde o sezonu plnou očekávání. Vedení klubu mělo během nucené koronavirové pauzy hodně práce, aby dokázalo posílit kádr. Přišli tři hráči i nový trenér.

Poslední duel o body do soutěže odehrál Slavoj Ledenice v listopadu 2019. Další soutěžní utkání tak Ledenice přidají po dlouhých devíti měsících. „A chceme do sezony vstoupit úspěšně. Nechceme zopakovat loňské starosti se záchranou. I proto jsme během dlouhé přestávky intenzivně pracovali na zkvalitnění kádru,“ uvedl předseda klubu Zdeněk Vitoušek.

Vedení klubu po avizovaném konci trenéra Stanislava Jindry přivedlo zcela novou tvář, aby došlo k co nejvíce okysličení mužstva. Trenérský tým doplnil Petr Volák starší, který předtím vedl v divizi dorostu SKP České Budějovice U19. „Obsazení trenérského postu byla naprostá priorita. Oslovili jsme celkem pět osob a se všemi vedli seriózní jednání. Petr Volák nás zaujal svým pohledem na fotbal a jeho moderní pojetí. Nikdo nechce, aby Ledenice hrály zaďoura. Vždycky jsme patřili k útočným týmům a chceme se tak prezentovat i nadále,“ říká dále předseda.

„Nemáme konkrétní cíl, co se týče umístění. Samozřejmě bychom nejraději hráli o první místo, ale po minulé sezoně si dáváme postupné cíle. Na podzim chceme být v horní polovině tabulky. Velké vyhodnocení si uděláme po skončení první části a pak stanovíme cíl na jarní odvety.“

Do sezony 2020/2021 vstoupí ledenický Slavoj i s třemi novými hráči. Spolu s trenérem přišel do týmu i jeho syn Petr Volák mladší (19 let), Marek Dudáček (19 let) a Matyáš Cempírek (18 let).

„Všichni přišli po předchozím působení v SKP a v přípravě ukázali, že budou platnými hráči. Přechod mezi dospělé dokázali ustát a svými výkony si řekli o místo v základní sestavě. Kluci rychle zapadli do naší skvělé party a věříme, že máme do budoucna novou a silnou osu týmu,“ dodal Vitoušek ke změnám v týmu. „Jediný post, který se nám nepodařilo doplnit, byl brankář. Jednali jsme se čtyřmi hráči, ale tři dali přednost vyšší soutěži a jeden zůstal ve svém klubu hrající okresní přebor.“

Slavoj tak do sezony půjde s brankářskou jedničkou Josefem Maříkem, kterému bude krýt záda Jakub Vítek či Filip Mičan. Josef Svoboda, který v minulé sezoně odchytal většinu zápasů, přestoupil zpět do nedalekých Borovan, kde podle svých slov chce dochytat kariéru. V kolonce odchodů má Slavoj ještě jedno jméno. Po ukončení vysoké školy se za prací na sever republiky přestěhoval Michael Michner, který si našel nové angažmá v týmu Slavoj Bohušovice nad Ohří (I. B třída).

„Bohužel nás přes celé léto trápí různá zranění. Je to trošku podobná situace jako před rokem. Sestavu na Dolní Bukovsko budou trenéři pravděpodobně skládat až v den utkání. Věříme, že se nám někdo z opor uzdraví a bude k dispozici,“ dodal na závěr předseda s tím, že mimo hru během léta byli kvůli zdravotním komplikacím Jan Fencl, Miroslav Kadlec, Tomáš Hrubý, Jan Pavlík nebo Matěj Volf. „Matěj je po operaci kolene a je do možné, že nám bohužel bude chybět celý podzim. Honza Pavlík aktuálně chodí po doktorech a je také mimo hru.“

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022