Ohlasy k podzimu: Trenéři a předseda hodnotí muže, starší žáky a Slavojáckou fotbalovou školičku

12. 11. 2021by Heřman Michal

Nastal konec podzimní části sezony 2021/2022 a na řadě je tak tradiční bilancování. Své ohlasy poskytli předseda klubu a trenéři U14 a U6.

Zdeněk Vitoušek (předseda) – A-tým:
Díky Covidu-19 jsme dokázali dvakrát po sobě udržet I. B třídu. To jsme chtěli pro letošní sezonu změnit a napjatě jsme očekávali na 15. srpna a první zápas soutěže s Českými Velenicemi, které v loňské sezoně hrály na čele naší skupiny. Uhráli jsme vítězství, které v 85. minutě vystřelil Míra Kadlec. Byl to po roce a půl příjemný vstup do soutěže. Týden na to jsme vyhráli i v Horním Žďáru a vypadalo to na výborný vstup do sezony. Pak přijely Třebětice, skončilo to krutým výsledkem 1:5 a asi nikoho ani v nejhorším snu nenapadlo, že po této porážce přijde v řadě dalších šest. Čtyřikrát po sobě jsme navíc nedali ani gól. Měli jsme hodně zraněných, někteří kluci byli mimo i pracovně. Ani tréninky nebyly v takovém počtu, jak by bylo potřeba. Pro závěrečnou část sezony se pozměnila sestava, do branky šel Ondra Žurovec a Maty Cempírek naopak do pole. Třeboň B jsme porazili 5:1 a následovala vítězná třízápasová šňůra s celkovým skóre 16:3. Ještě před posledním utkáním s Neplachovem proběhla tradiční dokopná, kde jsme si řekli něco k zimní přípravě a popřáli si hlavně zdraví. Zimní příprava začne ve druhé polovině ledna.

Petr Salák (hlavní trenér) – starší žáci U14:
Máme za sebou podzimní část soutěže, která naštěstí proběhla celá bez nucené covidové pauzy. V celkovém součtu můžeme podzim hodnotit pozitivně. Měli jsme jak soupeře, kteří jsou jednoduše fotbalovější a lepší, tak i vyrovnané protihráče. Týmy jako Mokré nebo Nové Hodějovice jsou pro nás škola. Mají šikovné hráče a naši kluci v nich poznávají, co to je hrát proti velmi kvalitnímu soupeři. Mrzí mě asi nejvíc zápas v Kamenném Újezdu, který jsme prohráli smolně. Těšíme se na jarní odvety a novinku v podobě nadstavby. Utkáme se s celky ze skupiny A. Kluky bych rád veřejně pochválil za tréninkovou i zápasovou docházku. Je vidět, že je to baví a mají mezi sebou partu. Je to motivace i pro nás trenéry. Během zimní přestávky nás čeká velká porce tréninku. Jak v sokolovně, tak i venku. Chystáme se domluvit UMT v Borovanech a poctivě se připravovat na jarní část. Kromě kluků bych rád poděkoval i rodičům za jejich podporu a fandění. Rád bych na zápasy pozval i ostatní členy rodin, aby chodili naše kluky povzbuzovat.

Michal Heřman (hlavní trenér) – Slavojácká fotbalová školička U6:
Naše nejmenší kategorie SFŠ měla letos ve Slavoji novinku. A myslím si, že úspěšnou. Jednak se přihlásilo celkem 18 malých fotbalistů a fotbalistek (13 kluků a 5 holek), ale hlavně si mezi sebou utvořili poměrně rychle výbornou partu, kde dobře funguje vzájemná synergie. A to se projevuje i při samotných trénincích. Primární cíl této kategorie není fotbal, ale obecně pohybovky. Nicméně většina cvičení se dělá hlavně s míčem, takže během podzimní části si děti dokázaly získat pár základních fotbalových dovedností. Velké nadšení u většiny dětí je vidět na každém tréninku. Ještě pár týdnů nyní budeme do konce roku trénovat a pak si dáme krátkou vánoční pauzu. První trénink v roce 2022 bude ale hned v prvních lednových týdnech, takže žádná dlouhá proluka nebude. Tato kategorie letos nehraje žádnou soutěž, ale podali jsme přihlášku na únorový turnaj 3+0. Pokud by se to povedlo, jeden turnaj bychom na jaře zkusili dostat i do Ledenic. Přes zimu budeme dělat i nadále hodně pohybových věcí, ale na jaře se zaměříme i na práci s balonem ve hřišti. Chci tuto kategorii připravit na sezonu 2022/2023, aby mohla v srpnu nastoupit do soutěže mladší přípravky. Kdybych měl vypíchnout konkrétní věc, co se děti během krátké doby naučily, je to určitě pochopení pointy fotbalu a stylu trénování. Rád bych touto cestou poděkoval rodičům, vedení Slavoje a hlavně mému asistentovi Tomášovi, bez kterého by bylo nesmírně náročné v tomto velkém počtu dětí tvořit tréninky ve smysluplné formě.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022