ZRUŠENO: Poslední test. Slavoj Ledenice se v derby poměří na umělce s FK Borovany

AKTUALIZOVÁNO (12. březen v 14:30)

Podle aktuálního vyjádření Bezpečnostní rady státu o nouzovém stavu v České republice se ruší nejen přípravné utkání Borovany – Ledenice, ale zároveň nedojde v plánovaném termínu k zahájení jarní části fotbalových nižších soutěží.

„Co bude dále, o tom je teď zbytečné spekulovat. Klub TJ Slavoj Ledenice od nynějška počká na oficiální zprávy z fotbalového svazu. Jak budeme něco vědět, budeme naše fanoušky informovat. Důležité je pochopitelně zdraví,“ uvedl asistent trenéra a vedoucí týmu Michal Hladík.


_____________________________________________________________________

Původní text:

Pouze necelé dva týdny zbývají do startu nižších fotbalových soutěží. V pátek tak půjde pro FK Borovany a TJ Slavoj Ledenice o poslední herní test před jarními odvetami. Utkání je stále v plánu i přes aktuální bezpečnostní opatření státu kvůli viru COVID-19.

Ledenice odehrály v zimě čtyři přípravné zápasy s bilancí jedné výhry, jedné remízy a dvou proher. Poslední utkání s FK Borovany má naplánovaný výkop v 18:30 a hrát se bude pod osvětlením na borovanské UMT.

„Jsme rádi, že přípravné období konečně skončí. Bylo to hodně dlouhé a pro hráče náročné. Do utkání v Borovanech půjdeme s jediným cílem, aby se nám nikdo nezranil. Za podzim jsme si tuhle smůlu užili až kam,“ uvedl před derby hlavní trenér Ledenic Stanislav Jindra. „Věřím, že oboustranně si zápas kluci užijí a vyzkouší si pro jaro různé herní situace. Mezi trenéry máme domluvu, že půjde opravdu o zápas v duchu fair-play.“

Zápas je stále v plánu odehrát i přes aktuální nařízení státu, který kvůli viru COVID-19 zrušil sportovní akce nad 100 lidí. Případné změny budou zavčasu zveřejněny.

Zimní příprava TJ Slavoj Ledenice:

8. únor: Holubov – Ledenice 2:1. Hráno na UMT Hluboká
23. únor: Ledenice – Zlatá Koruna 3:5. Hráno na UMT Borovany
2. březen: Ledenice – Dříteň 0:0. Hráno na UMT Třeboň
8. březen: Hrdějovice – Ledenice 2:4. Hráno na UMT Hluboká
13. březen: Borovany – Ledenice 18:30 (UMT Borovany)

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022