Premiérové vítězství. Osmý ročník Yauwais Cupu vyhrál tým Budvar Gauners

Tým Budvar Gauners nejlépe zvládl projít turnajem Yauwais Cup, který v roce 2021 nabídl souboj v sedmi sportech. Ve finále porazil loňského obhájce Těsně vedle na sporty 4:2.

Velmi náročný se ukázal osmý ročník Yauwais Cupu. Pořadatelé si totiž na poslední chvíli na soutěžící připravili dvě velké novinky. Oproti plánu se nehrálo pět sportů, ale sedm. Vůbec poprvé si na turnaji totiž týmy poměřily kromě tradičních disciplín (fotbal, volejbal, nohejbal, tenis a stání na kloubnících) i v basketbale a českém lakrosu.

Nároční program se nakonec protáhl až do 21. hodiny, takže se dohrávalo za polotmy a samotné vyhlášení výsledků už probíhalo pouze po tmě. „To bylo snad jediné negativum na turnaji. Bohužel se nám nepodařilo, pravděpodobně kvůli menšímu počtu organizátorů, zajistit, aby týmy chodily na zápasy na domluvený harmonogram. Výsledkem tak bylo zpoždění o dvě hodiny oproti rozpisu,“ uvedl ředitel turnaje Jaromír Michner.

Týmy se na turnaji poměřily v základních skupinách a následném play-off. V základních skupinách se mezi sebou dle losu utkaly vždy dva týmy ve všech sedmi sportech. Ve čtvrtfinále a semifinále se dále týmy poměřily ve třech vylosovaných sportech a lépe postavený tým ze základních skupin měl výhodu v určení pořadí sportů.

Po čtvrtfinále a semifinále následoval miniturnaj o umístění na 5. – 7. místě, duel o třetí místo na tři sporty a finále. „To se hrálo na čtyři vítězné sporty s tím, že pořadí šesti sportů se losovalo (mimo kloubníky). Pokud by to bylo 3:3, rozhodlo by o celkovém vítězi stání na kloubnících,“ dodal Michner.

Obhájce vítězství Těsně vedle začal finálový souboj sice lépe a po nohejbale vedl na sporty 1:0. V tenise ale vyhráli hráči Budvar Gauners a srovnali na 1:1, v českém lakrose skóre následně otočili. Hráči Těsně vedle dokázali srovnat ve volejbale na 2:2, ale další dva sporty patřily zase soupeři. V basketbale vyhráli Budvar Gauners jasně 12:3 a vítězství završili ve fotbale (6:3).

„Za náš tým hodnotíme turnaj jako velmi povedený. Turnaj jsme si jako vždy užili. Po dlouhé době jsme si mohli společně zasportovat, což bylo moc fajn. Na turnaji byla výborná atmosféra a hlavně je super, ze vyšlo počasí. S naším výkonem jsme celkem spokojení, ale do příštího ročníku máme určitě co zlepšovat. Třeba nohejbal a volejbal, který hrajeme vždy jen jednou ročně na Yauwais Cupu. Tam by trénink určitě neuškodil. Už teď se těšíme na příští ročník,“ řekl za vítěze kapitán týmu Adam Starka.

Vítězný tým tvořila čtveřice Adam Starka, Vladimír Tvrdek, Martin Mallát a Josef Herda.

Výsledky 8. ročníku turnaje Yauwais Cup:

Základní skupiny – skupina A:
Těsně vedle – Joudové II. 5:2 (fotbal), 2:0 (nohejbal), 2:0 (volejbal), 4:1 (tenis), 18:2 (basketbal), 2:1 (český lakros), 0:1 (stání na kloubnících)

Skupina B:
PSI – Čtyřlístek 0:2 (nohejbal), 0:2 (volejbal), 2:4 (tenis), 12:9 (basketbal), 2:1 (český lakros), 4:15 (fotbal), 0:1 (stání na kloubnících)

Skupina C:
Pupkáči – Joudové I. 0:2 (volejbal), 2:4 (tenis), 10:5 (basketbal), 1:3 (český lakros), 10:8 (fotbal), 1:2 (nohejbal), 1:0 (stání na kloubnících)

Skupina D:
Budvar Gauners – Čeho Čeho 0:4 (tenis), 23:6 (basketbal), 3:1 (český lakros), 10:4 (fotbal), 2:1 (nohejbal), 2:1 (volejbal), 0:1 (stání na kloubnících)

Čtvrtfinále:
Těsně vedle – PSI 4:0 (tenis), 13:5 (basketbal)
Joudové II. – Čtyřlístek 0:2 (nohejbal), 0:2 (volejbal)
Joudové I. – Čeho Čeho 5:10 (fotbal), 2:4 (tenis)
Budvar Gauners – Pupkáči 4:0 (tenis), 2:0 (nohejbal)

Miniturnaj o 5. – 7. místo (fotbal):
Joudové I. – Joudové II. 5:3
Pupkáči – Joudové II. 10:4
Pupkáči – Joudové I. 6:4

Semifinále:
Těsně vedle – Čtyřlístek 4:1 (tenis), 1:8 (fotbal), 2:0 (volejbal)
Čeho Čeho – Budvar Gauners 0:4 (tenis), 0:2 (nohejbal)

O 3. místo:
Čtyřlístek – Čeho Čeho 2:0 (volejbal), 2:0 (nohejbal), 4:1 (tenis)

Finále:
Těsně vedle – Budvar Gauners 2:0 (nohejbal), 1:4 (tenis), 3:4 (český lakros), 2:0 (volejbal), 3:12 (basketbal), 3:6 (fotbal)

Konečné pořadí:
1. Budvar Gauners
2. Těsně vedle
3. Čtyřlístek
4. Čeho Čeho
5. Pupkáči
6. Joudové I.
7. Joudové II.
8. PSI

Nejlepší hráči turnaje:
Basketbal: Josef Hohenberger (Těsně vedle)
Český lakros: Adam Starka (Budvar Gauners)
Tenis: Martin Mallát (Budvar Gauners)
Volejbal: Jakub Sudík (Čeho Čeho)
Nohejbal: Vladimír Tvrdek (Budvar Gauners)
Fotbal: Tomáš Maxa (Čtyřlístek)
Stání na kloubnících: Jiří Čech (Čeho Čeho, čas 2 minuty a pět sekund)
Nejuniverzálnější hráč turnaje: František Benhák (Čtyřlístek)

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022