ROZHOVOR: Kožant navlékl slavojácký dres po 10 měsících

Absolvoval několik tréninkových jednotek, otestoval svou nohu a také vyrazil s týmem k první přípravě na Hlubokou. Levonohý univerzál Martin Kožant nastoupil proti Holubovu od první minuty na levém kraji zálohy.

Kdy jste hrál naposledy zápas? Po jak dlouhé době jste nastoupil za Ledenice?
No, to už bude nějaká doba (zapřemýšlí). Poslední mistrovský zápas jsem hrál v dubnu 2019. Pak jsem se zranil. Ještě před koncem sezony jsem to zkoušel před zápasem v Suchdole. Bohužel to nešlo. Musel jsem si dát nucenou pauzu.

Na podzim jste neodehrál ani minutu. Bylo to kvůli tomu zranění?
Ano. Stalo se mi to na tréninku. Špatně jsem došlápl na pravou nohu a prasklo mi v kotníku. V první chvíli jsem se bál na nohu podívat se strachem, že bude ohnutá do 90 stupňů. Naštěstí šlo jen o vazy. Ty mě ale trápily několik měsíců a musím říct, že ještě teď po 10 měsících při špatném pohybu cítím mírnou bolest. Každým tréninkem to však sílí a věřím, že se mi zranění budou vyhýbat.

Jak se vám po tak dlouhé době hrálo?
Nebylo to dobré. Dlouhá pauza byla samozřejmě znát. Za poslední rok jsem navíc přibral 10 kilo. To mi taky nepomohlo. Na svých nedostatcích jsem odhlodán tvrdě pracovat a věřím, že to bude v sezoně vidět.

Nastoupil jste v základní sestavě. Byl jste rád za nominaci?
Určitě. Koho by to nepotěšilo. Byla to ale první příprava a sestava se v průběhu utkání točila, aby si zahrál každý.

Co k zápasu můžete říct jako hráč? Trenér s týmovým výkonem spokojený nebyl.
A já s ním souhlasím. Zápas se pozitivně hodnotit nedá, to víme všichni. Musíme na sobě pořádně máknout. Čeká nás ještě plno tréninků a já věřím, že se to do další fáze přípravy bude zlepšovat.

Máte za sebou tři týdny zimní přípravy. Jaká je?
Nepamatuju si, kdy jsem začínal zimní přípravu tak zostra jako letos. Navíc místo dvou tréninkových jednotek máme tři, ve kterých nabíráme fyzičku. Tu nejvíc postrádáme. Hráč může mít techniku jak Henry, ale pokud „vaří“ při zápase, je mu technika k ničemu a s balonem neudělá nic.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022