Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

ROZHOVOR: Produktivní Cempírek ukazuje, že bude pro Slavoj posila. „Gólů jsem ale měl dát více“

Osmnáctiletý Matyáš Cempírek je další novou tváří, která před sezonou 2020/2021 oživila A-tým TJ Slavoj Ledenice. Zatím zasáhl do všech zápasů a patří mezi nejlepší hráče.

V Ledenicích už nějakou dobu trénujete. Jaký máte z týmu, areálu a obecně klubu pocity?
Tým je skvělý. Jsou tu super lidi a dobří trenéři. Zatím jsem po všech stránkách spokojený. Hřiště tu mají lepší než na SKP, kde jsem doteď hrál. Takže opravdu není na co si stěžovat.

Zatím jste odehrál všechny tři přípravné zápasy. Zhodnoťte je…
Nebyly to špatné zápasy. S ostatními jsme se zatím sehrávali a zvykali si na sebe. A také na styl hry. Myslím si, že když budeme i nadále pokračovat v podobných výkonech a ještě se zlepšovat, tak to bude hodně dobrá sezona.

Z osmi vstřelených gólů Slavoje jste dal tři. S touto statistikou asi musíte být spokojený, ne?
Statistika to není špatná, ale šancí dát gól jsem měl více, takže to mohlo být lepší. Z jedné strany spokojený jsem, ale z druhé ne. Musím proměňovat více šancí.

Nastupujete ve středu zálohy. Je to vaše pozice?
Ve středu zálohy se cítím nejlépe. V SKP jsem vystřídal postupně všechny posty, ale střed mi vyhovuje nejvíc. V Dynamu České Budějovice jsem začínal jako obránce a potom i jako stoper. Nyní je ale střed prostě můj!

Na prvním tréninku Slavoje jste ale byl brankář. Jak to máte tedy nastavené? Budete hrát v poli nebo vás diváci častěji uvidí v brance?
No, původně byl plán, že budu chytat. Bavili jsme se o tom s trenérem Petrem Volákem, že mě potřebuje v brance. Ale v prvním přátelském zápase, kdy jsem půlku hrál a druhou chytal, jsem dal gól a na další dva přihrál. Po utkání jsme s trenérem řešili co a jak. Řekl mi, že to nebylo v poli špatné a neví, kam by bylo lepší mě využít. Nakonec z toho vyšlo, že zatím zůstanu ve středu zálohy a časem se uvidí.

Jaké máte osobní cíle pro přechod mezi muže? A jaké máte cíle pro sezonu 2020/2021?
Chci se prosadit a ukázat, že mi nevadí tvrdá hra, a že ten talent pořád mám. Doufám, že fanouškům, spoluhráčům i trenérům budu dělat radost a budu prospěšný. A sezonu bych chtěl vyhrát, protože si myslím, že máme na víc a chci to všem dokázat!

O víkendu hrajete generálku v Loučovicích. Budete už vše ladit směrem k prvnímu mistrovskému zápasu? Přišli přeci jen do klubu tři noví hráči a nový trenér. Už si vše sedlo?
Věřím, že to bude kvalitní zápas a úrovní ještě lepší než dosavadní přáteláky. Budeme chtít ukázat, že máme lepší tým. Ostatní kluci nás nováčky mezi sebe vzali v pohodě a teď se učíme styl hry. Ale jak jsem říkal, tak cítím, že se zlepšujeme a to je základ.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022