FOTO: Starší žáci Slavoje nestačili těsně na Planou. Od trenérů ale slyšeli chválu

Mužstvo starších žáků TJ Slavoj Ledenice odehrálo další zápas v Okresním přeboru. Proti značně vyspělejšímu a výškově zvýhodněnému soupeři prohráli o jediný gól 1:2. 

Už předzápasová rozcvička predikovala, že SK Planá bude mít velkou výhodu v podobě starších hráčů. Domácí hráče opět museli doplnit mladší žáci, kteří proti některým soupeřům byli až o dvě hlavy menší. Nicméně se hráči Slavoje se soupeřem poprali o dobrý výsledek, i když v jistých pasážích zápasu měli pochopitelně velké problémy s hrou soupeře.

Planá vedla po prvním poločase 0:1, ve druhé půli dala další gól. Na ten po šikovném úniku přes obránce a průstřelu brankáře k přední tyči reagoval Karel Musil. Ledenice sice v závěru zkusily i risk při vysunutí brankáře, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Utkání sledovalo 50 diváků.

V dalším zápase hrají starší žáci již ve čtvrtek 30. září od 17 hodin na hřišti Kamenného Újezdu.

„Pro nás další těžký a smolný zápas zároveň. Opět jsme nebyli kompletní, ale na to se nechci vymlouvat. Tým jsme tak znovu doplnili o mladší žáky, kteří nezklamali. Planá je soupeř, který patří do horních pater tabulky. Měli jsme obavy, aby z toho nebyl debakl podobně jako v Hodějovicích. Kluci ale podali bojovný výkon, za který jsem je musel pochválit. Prohra po tomto výkonu nemrzí. Musíme ale sportovně pogratulovat Plané, která byla fotbalovější. Měla urostlejší kluky a po zásluze získala tři body. Ještě jednou se vrátím k našemu výkonu, protože chci veřejně smeknout před našimi kluky. Před početnou diváckou kulisou makali jak o život. Už ve čtvrtek jedeme k dalšímu zápasu do Kameňáku. Zatím nevíme, jestli se nám někdo uzdraví, ale i kdybychom opět jeli s početnou skupinou mladších žáků, tak budeme bojovat o první body,“ řekl po utkání hlavní trenér týmu Petr Salák.

Fotogalerie z utkání je ZDE.

TJ Slavoj Ledenice – SK Planá 1:2 (0:1)

Branky: 68. Musil – 5. Záviš, 45. Kareta. Rozhodčí: Buřič. Bez karet. Diváků: 50.

Ledenice: J. Salák – Briš, Jindra, Machalouš – Uhlíř, Ochozka, Musil – Malík, Bicera. Střídali: Fencl, Herda, Čech.

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022