Univerzál Babka přinesl po střídání oživení hry

Do druhé zimní přípravy naskočil v průběhu zápasu i Václav Babka, který s týmem absolvoval kvůli práci (záchranář) jen část tréninkových jednotek. Ve čtvrtek s týmem odcestuje na soustředění a počítá, že na jaro bude co nejvíce k dispozici. V utkání se Zlatou Korunou přinesl po nástupu výrazné oživení.

Utkání se Zlatou Korunou jste sice začal na lavičce, ale po střídání jste ukázal velkou chuť do hry. Měl jste velkou motivaci si po delší době zase zahrát?
Těšil jsem se hodně. Akorát nikdy dopředu nevím, co budu hrát a občas mě trenér překvapí (úsměv). Pauza od posledního zápasu byla dlouhá. Párkrát mi přišlo, že fotbal hraji poprvé.

Patřil jste ale mezi nejlepší hráče Ledenic.
Cítím se dobře a myslím, že celý tým se díky přípravě začíná posouvat po fyzické stránce směrem nahoru. Ze zápasu jsem ale zklamaný. Soupeř nehrál dobře a jednoduše využíval pouze naše chyby. V zápase jsme laciných ztrát udělali hodně. Ještě ale nemáme herní tréninky, takže se takové chyby dají vypilovat. Máme dost času.

Přesně měsíc a tři přípravné zápasy. Budete trenérům k dispozici?
Pokud mi to práce povolí, tak chybět nebudu. Termínově vím dopředu, že můžu na zápas proti Borovanům. Další jsou zatím s otazníkem.

A co během důležitých jarních odvet?
Má účast je vždy okolo padesáti procent. Teď by díky domácím zápasům přes celé jaro to mohlo být lepší. Když mi to vyjde, přijedu hned po práci nebo se alespoň snažím domluvit s kolegy, aby mě někdo vystřídal nebo počkal.

Jak zatím hodnotíte kondiční část přípravy?
Předně bych chtěl říct, že za mě je dobře, že trenér zvolil tři tréninky v týdnu. Kondiční část je základ a těžíme z toho zbylou část sezony. Moje docházka ale není dobrá, takže tuto část nemohu tolik hodnotit. Tréninky moc nestíhám, takže se snažím běhat individuálně po práci.

Těšíte se už na herní fázi s míčem nebo vám více vyhovuje běhání a nabírání objemů?
Nebudu zastírat, že mi balon už docela chybí (úsměv). Pokud bych si mohl vybrat, tak jsem zastáncem kombinací tréninku dva v jednom.

Kondiční část zakončíte příští týden na soustředění. Už máte info, co vás tam čeká?
Na soustředění se těším. V Ledenicích to bude moje druhé, ale poprvé pod trenérem Jindrou. Bližší informace ještě nemáme. Předpokládám, že si s balonem ještě moc nepohrajeme.

Proč jste chyběl na prvním zápase s Holubovem?
Krylo se mi to v práci s noční službou, která začíná v 17:45. Časově to nevyšlo.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022