VIDEO: Yauwais Cup ukáže všestrannost sportovců

Třetí sobota v červenci bude stejně jako v roce 2013 patřit vícebojařskému turnaji Yauwais Cup. Druhý ročník bude ale větší. V Ledenicích na Českobudějovicku bude místo dvanácti týmů a tří sportů startovat až 20 týmů v pěti sportech.

„K fotbalu, tenisu a nohejbalu jsme přidali volejbal a šipky. Bohužel se nám na poslední chvíli jeden tým odhlásil, takže počítáme s účastí 19 mužstev, i když máme vše připraveno pro 20 týmů ,“ říká hlavní pořadatel Michal Heřman. „Pokud má někdo zájem, tak ať se ozve na 725 439 747.“

Turnaj začne pěti základními skupinami. V nich se týmy systémem každý s každým utkají ve všech sportech. Po skončení základních skupin se výsledky vyhodnotí a vytvoří se pavouk pro čtvrtfinále. Zbylé týmy budou hrát o konečné umístění na 9. – 20. místě.

Ve hře je spousta zajímavých cen. „Těší nás, že díky partnerům můžeme opět každému týmu dát nějaký suvenýr či cenu. Partnerům za to moc děkuji,“ dodává Heřman.

Vítězství z roku 2013 obhajuje tým Miláčci. „Jdeme si pro pohár. Cílem je obhajoba,“ říká kapitán týmu Petr Králík. Miláčci nastoupí opět v sestavě Petr Králík, David Fyrbach, Miroslav Strouha a Tomáš Lamáček.

Na losování základních skupin se podívejte zde.

Složení skupin:
Skupina A:
 Čeho čeho, Budwar Gauners, Moulové II, Klub přátel Veselé klobásy
Skupina B: Kluci z Ole, Sekáči z Radostic, Zběsilý lentilky CZ, Štamgasti z Hospůdky na hřišti
Skupina C: Čtyřlístek, Moulové I., Hofík Team, PSI
Skupina D: Miláčci, Team Šafářovy legendy, Joudové II., volná pozice
Skupina E: Joudové I., Faktor Team, Langerovci, Jupíci

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022