Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Vyrovnané derby vyhrály Ledenice. Diváci viděli pouze tři góly

Dvě penalty, několik pěkných akcí i parádní gól Matyáše Cempírka viděli fanoušci během přípravného utkání Borovany – Ledenice. Všechny góly byly vstřeleny ve druhé půli a hosté vyhráli 1:2.

V domácím dresu podle předpokladů nastoupil v brance Josef Svoboda, který ještě v uplynulé sezoně hájil dres Ledenic. Domácí tým měl v prvním poločase opticky více ze hry. Největší šanci Borovany měly z pokutového kopu. Střelu Martina Tomáška ale dobře zlikvidoval brankář Josef Mařík.

I ve druhé půli pokračovali domácí v aktivní hře a po zásluze šli do vedení po gólu devětadvacetiletého Petra Dubce, který je jednou z letních posil Borovan. Hosté srovnali z pokutového kopu. Na rozdíl od svého protějška ze středu zálohy se z penaltového puntíku nemýlil Matyáš Cempírek. Stejný hráč pak otočil vývoj utkání, když dal výstavní gól z nepřímého kopu po přiťuknutí od Jakuba Fošuma.

„Utkání asi rozhodla penalta, ze které Slavoj srovnal na 1:1. Za mě byla hodně přísná, ale to už je jedno. Kluci z Ledenic během pár dní odehráli už třetí zápas a chápu, že byli trochu unavení, ale mám radost, že herně jsme dokázali být o něco lepším týmem,“ zhodnotil zápas za domácí brankář Josef Svoboda.

„Zatím to byl náš nejhorší výkon. Bohužel jsme byli absolutně bez pohybu, bez mluvení a bez nabídky. Nedokázali jsme reagovat na aktivní hru soupeře. Borovany si zaslouží pochvalu, protože byly v tomto zápase herně lepším týmem,“ řekl k utkání trenér Ledenic Petr Volák.

FK Borovany – TJ Slavoj Ledenice 1:2 (0:0)

Branky: Dubec – Cempírek 2 (první z penalty). Rozhodčí: Salák. Bez karet. Diváků: 70.

Borovany: J. Svoboda – Brůha, Němec, Struska, Tůma – Kříž, Blažek, Tomášek, Fencl, Lapčík – D. Svoboda. Střídali: Marsden, Dubec, Alexa, Tlamsa, Pletka

Ledenice: Mařík – Princl, Dudáček, Volák, Havelka – Čermák, Cempírek, Fošum, V. Svoboda – Winkler, Fencl. Střídali: Štrosser, Hinterhölz

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022