Yauwais Cup vyhrála podruhé Rodinná sešlost. Za rok zaútočí na hattrick

Po roční pauze se v Ledenicích uskutečnil turnaj v pěti sportech Yauwais Cup. Šestý ročník hrálo osm čtyřčlenných týmů a obhajoba z roku 2017 se povedla týmu Rodinná sešlost. 

Turnaj se hrál systémem čtyř základních skupin po dvou týmech a následné nadstavby. Ve skupině se hrál fotbal, volejbal, nohejbal a tenis. Speciální disciplínou bylo stání na kloubnících. Sporty pro play-off a zápasy o umístění se losovaly.

Vítězství z roku 2017, kdy turnaj hrálo 16 týmů, obhájila domácí Rodinná sešlost. Jediným týmem mimo Ledenice byli Moulové, kteří se zúčastnili všech šesti ročníků a patří mezi stálice turnaje. Navíc z jejich sestavy byl vybrán i nejuniverzálnější a tudíž i nejlepší hráč celého turnaje – Martin Kubeš.

Rodinná sešlost ve finále porazila Čtyřlístek až v rozhodujícím pátém sportu. A to navíc musela otáčet nepříznivý stav z 0:2. Nejprve totiž prohrála v nohejbalu i volejbalu. Snížení přišlo po velké tenisové bitvě. Vyrovnání pak zařídil fotbal a o vítězi muselo rozhodnout pro diváky oblíbené stání na kloubnících.

Vítězný tým tak má v pořadí druhé vítězství a příští rok může zaútočit na „zlatý“ hattrick, který drží z prvních tří ročníků tým Miláčků. „Jsme rádi, že jsme dokázali obhájit vítězství. Nebylo to vůbec jednoduché, kvalita turnaje byla velká. Za rok se pokusíme zaútočit na hattrick a vyrovnat tak z prvních třech turnajů Miláčky. A kdo ví, pak je třeba i překonat,“ uvedl kapitán Rodinné sešlosti Jan Fencl.

Šestý ročník uspořádala Ledenická sportovní spolu se spolkem Joudové. „Letos se turnaj hrál jen v osmi týmech kvůli rozsáhlé rekonstrukci ledenického sportovního areálu. Zatím nevíme, jestli se příští rok vrátíme k více týmům, protože všem tato krátká varianta relativně vyhovovala. Poprvé se nehrál turnaj od rána do večera, ale pouze odpoledne,“ uvedl hlavní organizátor Yauwais Cupu Michal Heřman.

 

Výsledky Yauwais Cupu 2019:

Základní skupina A:
Joudové II. – Pupkáči
Tenis: 4:0
Volejbal: 1:2
Fotbal: 1:6
Nohejbal: 2:0
Stání na kloubnících: 0:1
CELKEM: 2:3 (8:8)

Základní skupina B:
Pohodáři – Moulové
Nohejbal: 0:2
Fotbal: 1:9
Volejbal: 1:2
Tenis: 3:4
Stání na kloubnících: 1:0
CELKEM: 1:4 (5:17)

Základní skupina C:
Čtyřlístek – Joudové I.
Fotbal: 7:2
Nohejbal: 2:0
Tenis: 3:4
Volejbal: 2:0
Stání na kloubnících: 1:0
CELKEM: 4:1 (14:6)

Základní skupina D:
Rodinná sešlost – Čeho Čeho
Volejbal: 2:0
Tenis: 4:0
Nohejbal: 2:0
Fotbal: 10:6
Stání na kloubnících: 0:1
CELKEM: 4:1 (18:6)

Celkové pořadí základních skupin:
1. Rodinná sešlost
2. Moulové
3. Čtyřlístek
4. Pupkáči
5. Joudové II.
6. Joudové I.
7. Pohodáři
8. Čeho Čeho

Čtvrtfinále:
Rodinná sešlost – Pohodáři
Fotbal: 7:0
Moulové – Čeho Čeho
Fotbal: 4:2
Pupkáči – Joudové I.
Fotbal: 2:3 po penaltách
Čtyřlístek – Joudové II.
Volejbal: 2:0

O 5. – 8. místo, malé semifinále:
Joudové II. – Pohodáři
Fotbal: 3:2 po penaltách
Pupkáči – Čeho Čeho
Fotbal: 3:2 po penaltách

O 7. místo:
Pohodáři – Čeho Čeho
Fotbal: 2:4

O 5. místo:
Pupkáči – Joudové II.
Fotbal: 3:4 po penaltách

Semifinále:
Rodinná sešlost – Joudové I.
Tenis: 4:0
Volejbal: 2:0
Moulové – Čtyřlístek
Nohejbal: 0:2
Tenis: 1:4

O 3. místo:
Joudové I. – Moulové
Volejbal: 0:2

Finále:
Rodinná sešlost – Čtyřlístek
Nohejbal: 0:2
Volejbal: 0:2
Tenis: 4:3
Fotbal: 4:2
Superzápas – stání na kloubnících: 1:0

Celkové pořadí:
1. Rodinná sešlost
2. Čtyřlístek
3. Moulové
4. Joudové I.
5. Joudové II.
6. Pupkáči
7. Čeho Čeho
8. Pohodáři

Nejlepší hráč turnaje:
Martin Kubeš (Moulové)

Sestavy:
Čtyřlístek: Luboš Hajný, Miroslav Strouha, Stanislav Jindra, David Fyrbach
Pohodáři: Jan Mráz, Jan Racek, Václav Hinterhölz, František Kopecký
Rodinná sešlost: Jan Fencl, Tomáš Fencl, Pavel Hinterhölz, Jan Pavlík
Pupkáči: Michal Heřman, David Borovka, Josef Kesl, Karel Havelka
Moulové: Tomáš Choutka, Jiří Sedlák, Martin Kubeš, Josef Polomčák
Joudové I.: Ladislav Kodada, Milan Martan, Josef Koblasa, Milan Farkota
Joudové II.: Miloslav Tichý, Roman Dědič, Jaroslav Čech, Pavel Krofika
Čeho Čeho: Jiří Čech, Petr Čech, Jiří Homer, Martin Zourek

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022