Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
 

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

„Zápasy na jaře budeme hrát doma,“ potvrzuje nový asistent týmu Hladík

Michal Hladík je bývalý defenzivní univerzál ledenického Slavoje, který aktuálně ve 34 letech zastává kromě funkce vedoucího A-týmu a člena vedení klubu i pozici asistenta. Že by si zpátky přidal ještě roli hráče, to už ale kvůli zranění téměř vylučuje. V rozhovoru hovoří před startem přípravy o minulosti i současnosti.

Bylo těžké přijmout roli asistenta?
Nebylo. V situaci, ve které se aktuálně nacházíme, bylo potřeba více pomoci hlavnímu trenérovi, který na to byl po celou půl sezonu sám.

Proč nevyšly námluvy s jinými zájemci?
Ve hře bylo pár jmen. To je pravda. Ale nechci to více specifikovat. Z časových důvodů a zaneprázdněnosti naši nabídku všichni bohužel odmítli. Je možné, že v budoucnu se to změní, ale to je teď ve hvězdách.

Jaký je váš pohled na zimní přípravu? Po vašem nastoupení došlo k úpravě množství tréninku.
Po konzultaci s hlavním trenérem jsme přidali jednu tréninkovou jednotku do každého týdne. Máme už zarezervované umělky v Třeboni a nechtěli jsme přijít o kondiční tréninky. V naší situaci, kdy tým nemá naběháno, by to bylo vzhledem k udržení soutěže absolutně špatně. Procházíme postupnou obměnou kádru a je potřeba se posouvat.

U týmu jste působil jako vedoucí mužstva, jste i ve vedení klubu. Prostředí znáte více než dobře i ze svého hráčského působení. Není možné, že byste se ještě objevil i na hřišti?
Nepředpokládám to. Kdyby bylo nejhůř a stejně jako na podzim nás provázela častá zranění, tak v případě největší nouze bych mohl jít na lavičku a být připraven na střídání. Nemyslím si ale, že by to bylo dobré řešení. Jsem mimo tréninky a zápasy už dlouho a nebyl bych adekvátní náhrada.

S fotbalem jste musel skončit kvůli zranění zad. Teď už je to tedy v pohodě?
Relativně ano. Stoprocentní to už bohužel nebude nikdy, takže na aktivní fotbal to už prostě není. I kdybych chtěl, tak mám od doktorů zákaz. Ale jinak jsem v pořádku.

Vaše hlavní role je teď vyjednání (po podzimní rekonstrukci areálu) odehrání zápasů v domácích podmínkách. Povedlo se už vše domluvit?
Z velké části se to povedlo už během podzimu, kdy jsme se s týmy bez problémů domluvili na výměně pořadatelství. Pár věcí ještě budeme řešit. Je možné, že některé zápasy budou přesunuty na neděli kvůli tomu, že soupeř bude chtít hrát jiný den než jeho B-tým. Tady čekám na případné info od soupeřů. Takovou máme vzájemnou domluvu. Jediný zápas, který budeme hrát venku, je hned ten první s Třeběticemi.

Proti nim jste zakončili podzim. Je to zatím sice daleko, ale jaký očekáváte zápas?
Z mého pohledu to bude velice fyzicky náročné a asi se bude hrát bojovný fotbal. Oběma týmům půjde hned z kraje jara o hodně. Samozřejmě doufám, že na konci utkání budeme šťastnějším týmem stejně jako na podzim, kde jsme s opravdu velkým štěstím urvali výhru.

Ještě jedna otázka k zimní přípravě. Co na hráče čeká z pohledu náplně tréninků?
Hráči se jednak mohou těšit na náš nový tartan, kde strávíme nejvíce času. Kondiční fázi máme rozdělenou na tři části. Začínáme vytrvalostí, poté půjdeme do rychlosti a zakončíme to silovými tréninky. Jak už jsem naznačoval, máme v plánu čtyři tréninkové jednotky na UMT v Třeboni, kde se budeme věnovat na začátku běhání s balonem a posléze přejdeme na herní tréninky. Fyzickou část uzavře soustředění v Čímeři, kde si kluci sáhnou na dno. Bude se trénovat třífázově a musíme dohnat podzimní manko. Máme v plánu čtyři až pět přípravných zápasů a doufáme, že nám ukážou, na čem musíme před prvním mistrákem ještě zapracovat.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022