Zkušený Švarc před jarem: Budu se snažit být co nejvíc k dispozici

Přišel v létě jako zkušená posila a hlavně v zimní přestávce to v přípravě potvrzuje. Hraje stabilně a drží si vysokou výkonnost. Pětatřicetiletý Ondřej Švarc v rozhovoru bilancuje nad aktuální přípravou a poodkrývá, jak bude týmu na začátku jara k dispozici. V rodině totiž čekají dalšího potomka a kvůli dětem navíc dává před fotbalem přednost softbalu.

Odehrál jste kromě prvního zápasu s Holubovem zatím všechny přípravy, že? Jak se cítíte?
Musím říct, že celkově dobře. Sice jsem moc tréninků neabsolvoval, ale po dlouhé době mě nic nebolí. Osobně se tak cítím v pohodě.

Zápas s Hrdějovicemi se asi s těmi předešlými moc srovnávat nedá, co? Konečně jste byli téměř kompletní…
Znát to bylo, ale ani bych neřekl, že to byl až takový rozdíl. Je to zápas jako každý jiný. Nemůžeme spoléhat, že odehrajeme všechny zápasy na jaře v nejsilnější sestavě.

Zhodnoťte celkově duel s Hrdějovicemi…
Od první minuty bylo jasné, že jim budeme přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Dobře jsme drželi míč, přihrávali si a zbytečně jsme ho neztráceli. Což byla v minulých zápasech naše slabost. Výborně fungoval střed zálohy, který společně s útočníky dokázal vytvářet tlak na soupeře. Tím jsme si vypracovávali gólové šance, které jsme i dokázali proměnit. Soupeř nám hrozil převážně z brejků a do žádného soustavného tlaku jsme ho nepustili.

Inkasovali jste dvě branky. Dalo se jim zabránit?
Určitě se jim dalo zabránit. Nebyly po individuálních chybách, ale do otevřené obrany. Toho se musíme vyvarovat a nedávat soupeřům takovéto šance.

Oproti podzimu jste stabilně na stoperu. Je to pozice, která vám sedí nejvíce? V zápasech působíte velmi jistě a dovolíte si na svém postu i drzé kličky…
Ano, stoper mi sedí. Je to pozice, kde můžu uplatnit zkušenosti a přehled ve hře. Dny, kdy jsem hrál beka a běhal nahoru dolů, jsou už minulostí. A co se drzých kliček týče, tak ano, dovolím si je, ale myslím, že v danou chvíli vím, co dělám a přijde mi to jako lepší řešení než to kopnout za tribunu.

Máte v přípravě poslední dva týdny před ostrým startem. Jak vypadá vaše účast na začátku jarních odvet? Budete stabilně k dispozici? Kdy se vám začínají krýt zápasy se softbalem?
Začátek jara je nejistý, jelikož očekáváme přírůstek do rodiny. Pak se ale budu snažit být co nejvíc k dispozici. Nahrává tomu i fakt, že bychom měli hrát vše doma. Termínové listiny jsem ještě nekontroloval, takže nevím, jak se mi budou zápasy krýt se softballem.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022