Změny v Yauwais Cupu: více sportů, nové skupiny

Osmý ročník turnaje Yauwais Cup doznal několika změn. Pořadatelé se rozhodli využít práva pro možnost úpravy systému a přidali premiérově šestý a sedmý sport. Kvůli tomu došlo i k přerozdělení původně nalosovaných skupin.

Turnaj se za sedm let existence několikrát inovoval. Ať už v obsazení sportů nebo počtu týmů. V minulosti se na turnaji hrál například i stolní tenis nebo šipky (hra 501). Pro rok 2021 ale přibydou úplně jiné sporty, které se dosud na turnaji nehrály.

„Díky rekonstrukci sportovního areálu jsme se rozhodli, že letos přidáme do formátu turnaje i basketbal 3×3 na jeden koš. Myšlenku rozšíření turnaje jsme měli delší dobu a po finální poradě pořadatelů jsme rozhodli, že sporty přidáme už letos. Druhým sportem bude český lakros, který se bude hrát s upravenými pravidly,“ říká ředitel turnaje Jaromír Michner.

Týmy se tak mezi sebou utkají ve fotbalu, nohejbalu, tenisu, volejbalu, basketbalu, českém lakrosu a speciální disciplínou bude tradiční stání na kloubnících.

Další změnou je přerozdělení týmů. Původní dvě skupiny po čtyřech mužstvech nahradí čtyři skupiny po dvou týmech. Kdo byl původně nalosovaný na pozici A1 a A2, bude hrát skupinu A (1, 2), kdo A3 a A4, bude v B (1, 2). Kdo byl B1 a B2, bude C (1, 2) a z pozic B3 a B4 vznikla skupina D (1, 2).

Nasazení pro play-off bude vycházet z původních skupin, takže ve čtvrtfinále se utkají A1 – B2, B1 – A2, C1 – D2, D1 – C2. Následné dvojice pro semifinále se budou losovat.

Tým s lepším umístěním (či vyšším počtem bodů) v základní skupině bude mít určitou výhodu při rozdělení sportů (čtvrtfinále, semifinále).

Nový los turnaje:
A: Těsně vedle, Joudové II.
B: PSI, Čtyřlístek
C: Pupkáči, Joudové I.
D: Budvar Gauners, Čeho Čeho

Pravděpodobný rozpis turnaje

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022