Dva týmy vyslal v letošním roce Slavoj na největší klubový turnaj v Česku – Třebíč Open. A byla to jízda se vším všudy.
Třebíč Open měl letos jubilejní 10. ročník a zasáhlo do něj ve všech kategoriích dohromady 145 týmů, 70 klubů ze čtyř zemí, hrálo se 916 zápasů na sedmi stadionech a celkový počet hřišť byl 26.
Slavojácké týmy U10 a U9 měly po tři dny zázemí v areálu Ranče Vápenka, kde se mohly děti ve volné chvíli při velkém horku koupat v místním lomu nebo si užívat radovánky na pláži. Z pohledu zážitků šlo o další velmi povedenou slavojáckou akci.
Kategorie U10 skončila ve své skupině na 16. místě s bilancí čtyř výher, čtyř remíz a osmi proher. „O výsledky nám sice nešlo, ale jsme velmi spokojení. Proti mnohonásobně větším týmům jsme nepropadli a kromě jednoho zápasu byli ve všech rovnocenný soupeř. Potěšila nás také remíza s ligovou Jihlavou. Ze zahraničních soupeřů jsme dvakrát remizovali se Slováky, prohráli s Poláky a 3:1 porazili tým KHNP Gyeongju Youth FC z Jižní Koreje, se kterým se tým z Ledenic potkal poprvé v historii. Celkově celý víkend v Třebíči hodnotíme jako velmi povedený. Byl to pro všechny krásný teambuilding,“ řekli k pobytu trenéři U10.
Mladší kategorie U9 vybojovala dvě výhry, dvě remízy a šestkrát prohrála. „Na turnaji jsme předvedli obdivuhodný výkon proti silným soupeřům, kterým jsme nedali nic zadarmo. Před celým týmem smekáme klobouk. V náročném horkém počasí a pouze s jedním hráčem na střídání jsme nechali na hřišti úplně všechno a předvedli skvělé výkony. Každé utkání trvalo 20 minut a tempo hry bylo opravdu vysoké. Na takovou intenzitu nejsme z naší běžné ligové soutěže zvyklí, o to více si této zkušenosti vážíme. Turnaj nám ukázal, na čem můžeme dále pracovat, a zároveň potvrdil, že máme týmového ducha a chuť bojovat až do poslední minuty,“ zhodnotili svůj tým trenéři U9.
Mobilová fotogalerie z víkendu v Třebíči je na klubové Zoneramě.


