HRAJEME FOTBALSTARÁ GARDA

Založení

Spolek Joudové je amatérské sdružení sportovních přátel a nadšenců. Ať už přímo z Ledenic, tak i z blízkého okolí. Vznikl v roce 2007 na základě myšlenky dua Miloslav Tichý a Jaroslav Čech. Tehdy domluvili zápas staré ledenické gardy Slavoje s místními hasiči, že si půjdou proti sobě zahrát fotbálek.

Miloslav Tichý během zápasu dění komentoval slovy: „To jsme si teda pozvali za soupeře pěkné “Joudy”. Dyť jim to vůbec na hřišti nejde.“ A to se nakonec ujalo. Seskupení těchto nadšenců se potkávalo totiž i nadále a už si mezi sebou neříkali jinak než “Joudové”.

O spolku

Náplň tohoto spolku je sdružování lidí a pořádání společných akcí. „Můj sen byl založit v Ledenicích jakýsi pánský klub gentlemanů. Něco po vzoru Anglie, kde se muži potkávali u bridže (karetní hra), povídali si a kouřili u toho doutníky. Chtěl jsem to přenést k nám s úpravou, že si půjdeme zasportovat, pak posedíme a popovídáme,“ říká konkrétní myšlenku založení Miloslav Tichý.

„Nejdůležitější je, že pořád fungujeme,“ doplnil to v srpnu 2021 Jaroslav Čech s tím, že spolek funguje už přes 14 let. „Samozřejmě, že se někdy při zápasech pohádáme, ale stali se z nás všech kamarádi a těšíme se na všechny společné akce. Troufnu si tvrdit, že držíme pohromadě.“

Akce a turnaje

Mezi pravidelné akce spolku patří pochopitelně fotbálek, na který kromě členů pravidelně dochází i široká veřejnost. Tento fotbálek se hraje pravidelně středy a neděle. Kromě toho jsou Joudové aktivní i v nohejbale a stolním tenise.

Mezi další pravidelné akce patří cyklovýlety a pořádání turnajů. Mimo jiné Joudové v Ledenicích pořádají turnaj v sálovce, nohejbale, malém fotbale a turnaj Yauwais Cup.

Myšlenka do budoucna

„Stárneme, proto je důležité spolek omlazovat fajnovými lidmi a udržet ho i nadále při životě. Nějaké novinky za poslední rok, dva už jsou vidět. Máme nové turnaje a setkáváme se i při jiných akcích než jen fotbal,“ dodal dále Jaroslav Čech.

Další zajímavosti

Joudové se za dobu svého fungování zasloužili o několik důležitých věcí. Za zmínku stojí například vlastnoruční vybudování plotu kolem hlavního fotbalového hřiště.

Joudové v červenci 2021 na oslavách 50. narozenin jednoho z členů.