Nová fotbalová sezona 2026/2027 čeká na losovací aktivy, svaz už ale zná rozdělení týmů do jednotlivých soutěží a skupin. Slavojácký A-tým U11 bude v Okresním přeboru hrát ve skupině C, do které je zařazeno 12 týmů. Cestovatelsky si mužstvo oproti letošní sezoně o 80 km zajezdí více.
Kategorie U11 se pro nadcházející sezonu rozdělí na dva týmy. A-tým bude hrát ve skupině C, B-tým ve skupině D. Pro nově vzniklý A-tým půjde po roční anabázi proti starším soupeřům sice z pohledu náročnosti o jednodušší rok, protože bude hrát proti stejně starým soupeřům, z pohledu cestování ale najezdí po okrese výrazně více. V sezoně 2025/2026 cestovala U11 pouze 150 km, v nové sezoně to bude 230 km.
Nejvzdálenější soupeř je totiž až ze severní části okresu – TJ Dolní Bukovsko. „Naposledy jsme tam hráli před třemi roky v nadstavbě tehdejší U9. Hrálo se tam v sobotu v devět ráno a moc dobře si pamatujeme, jak to bylo pro nevyspalé děti nepříjemné. Nyní se bude hrát ve čtvrtek pravděpodobně od 17 hodin, což je v pohodě,“ říkají s úsměvem trenéři. „Soupeř to bude mít o něco horší až k nám pojede v pátek na 16. hodinu.“
Další dvě delší vzdálenosti budou do Dubného/Lipí a do Horní Stropnice. Dohromady to dá kolem 52 km. Zbytek soupeřů je převážně z Českých Budějovic a nejbližšího okolí – Nemanice/Úsilné (23), Borek (21), Boršov nad Vltavou (19), Čtyři Dvory (18) a JFA (16).
Naopak nejkratší vzdálenosti budou k „malým“ derby s Olešnicí (14) a Trhovými Sviny (12). Vůbec nejkratší soupeř bude pod kopcem v Nových Hodějovicích (11).
Losovací aktiv OFS se koná tento pátek 26. června, po kterém bude tým znát kompletní rozpis podzimní části.


