Dril na jaro začíná. V plánu je hala, domácí podmínky, UMT i soustředění

Není na co čekat. Mladší přípravka TJ Slavoj Ledenice zahajuje již tento týden zimní přípravu na jarní část v okresním přeboru. Děti absolvují tréninky v hale i venku, třídenní soustředění a v jednání jsou přípravné zápasy.

První polovina sezony je dávno pryč. Mladší přípravka v ní odehrála velmi slušnou partii v okresním přeboru, mladším hráčům se navíc dařilo i na turnajích pod OFS. Nyní už vše ale směřuje k zimní přípravě a následným jarním odvetám.

„Podzim jsme zhodnotili jak interně v týmu, tak i externě pro rodiče a fanoušky na webu Slavoje. Udělali jsme za ním už tlustou čáru a jedeme dále. Pevně věříme, že si děti pořádně přes Vánoce odpočinuly a přijdou na první trénink natěšené. I my trenéři se už těšíme až budeme zase v tomto skvělém kolektivu,“ uvedl za trenérský tým Petr Sluka.

Mladší přípravka hraje okresní přebor Českobudějovicka. Ten je sice určen primárně pro dorazový ročník 2015, do soutěže ale Slavoj nasazuje i hráče 2016 a 2017. „Jelikož máme hodně dětí, což je skvělé, přihlásili jsme pro 2016 a mladší ještě navíc víkendové turnaje pod OFS, které jsou pro jejich rozvoj výborné. V tomto módu pojedeme i na jaře,“ říká dále trenér s tím, že trenéři chtějí, aby co nejvíc dětí si vyzkoušelo zápasový režim.

BOX: Kdo hraje za mladší přípravku? Podívejte se!

Než na zápasy nebo turnaje dojde, čeká na tým poměrně náročná zimní příprava. „Letos se podařilo domluvit díky Standovi Brůhovi UMT v Borovanech, kterou rádi využijeme. Máme tam celkem deset tréninkových jednotek. K tomu budeme chodit i do haly, takže na děti čeká prakticky do poloviny března pravý zimní dril. Pouze první trénink plánujeme udělat odlehčený, poté již najedeme na náročnější věci,“ prozrazuje Sluka.

Na tým kromě toho čeká i třídenní soustředění, které proběhne na konci března před startem jarních odvet. Předběžný plán je kromě klasických tréninků i teambuildingové tmelení kolektivu a další sporty. Poté už přijde na řadu ostrý start jara. Slavoj hned v prvních dvou zápasech čekají nejsilnější týmy soutěže – SK Dobrá Voda a SK Dynamo České Budějovice.

„Oba zápasy budeme hrát doma. Po podzimních debaklech u soupeřů bychom jim to rádi co nejvíce znepříjemnili a odehráli důstojnou partii s lepšími výsledky. Jinak je těžké výsledkově odhadovat, jak na tom na jaře budeme. Na podzim se nám povedlo možná až překvapivě vyhrát tři zápasy. Do každého utkání každopádně půjdeme s chutí, na co to ale bude stačit, to teprve uvidíme,“ říká na závěr s úsměvem Sluka. Ten také připomíná, že kdyby měl někdo zájem se trenérsky k týmu přidat, stačí napsat na michal@tjslavojledenice.cz.

Mladší přípravka by měla před jarními odvetami odehrát jeden až dva přátelské zápasy, které jsou aktuálně v jednání. Pokud by nevyšly, pravděpodobně by si v modelovém utkání zahrály děti proti sobě v domácích podmínkách.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022