Fotbalisté se poprvé sejdou 19. července. Příprava na sezonu bude jednoměsíční

Přesně jeden měsíc před začátkem sezony 2018/2019 se sejdou k letní přípravě fotbalisté TJ Slavoj Ledenice. Po přeřazení budou hrát v I. B třídě skupinu D.

„Přípravu jsme naplánovali v domácích podmínkách a budeme se scházet dvakrát týdně,“ uvedl trenér Stanislav Jindra s tím, že tým se bude na sezonu připravovat jeden měsíc před prvním mistrovským zápasem.

Ledenice byly přeřazeny v I. B třídě do D skupiny a čeká je více cestování. „Nadšení z toho nejsme, ale na druhou stranu nás čekají noví soupeři. Už se ale na start přípravy těšíme,“ řekl dále trenér. „První tréninky budou o fyzické přípravě, ale co nejdříve přidáme i práci s míčem.“

Hráče Slavoje čeká během přípravy pouze jeden nebo dva přípravné zápasy. V pátek 3. srpna se utkají od 18 hodin s dorostenci SK Policie České Budějovice. Hrát se bude v Olešníku, kde budou mladíci SKP na letním soustředění.

„Aktuálně je v jednání ještě druhé utkání, ale pauza mezi sezonami není tak dlouhá, takže i jeden zápas nám případně stačí. Navíc je naplánován tak, aby byl pro nás zhruba v polovině přípravy. Po něm už budeme vše ladit směrem k prvnímu zápasu nové sezony,“ dodal Jindra.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022