FOTO, VIDEO: Přátelská atmosféra, plno diváků a radost dětí. První zápasy odehrály děti SFŠ

V sobotu 30. dubna 2022 došlo k jednomu (ne)velkému milníku pro děti z kategorie Slavojácké fotbalové školičky. Po několika měsících tréninků si zahrály poprvé opravdové zápasy.

Každý trénink padne tahle otázka možná i desetkrát: Trenére, kdy budeme hrát zápas? Teď se konečně děti dočkaly. Do Ledenic na konci dubna za krásného počasí přijely podobně velké děti z nedalekých Borovan. Na dvou minihřištích a před skvělou diváckou kulisou se dohromady odehrálo osm zápasů.

„Celý průběh byl ve velmi přátelské atmosféře a věříme, že si to děti i fanoušci náležitě užily. Nehrálo se na výsledek, o ten vůbec nešlo. Gólů padlo dostatek a z toho i radost dětí byla velká. Musíme oba týmy pochválit i za samotnou hru. Míč byl pořád ve hřišti. Trošku jsme se obávali, jak děti udrží balon ve vytyčeném prostoru, protože tohle ještě netrénujeme, ale povedlo se. Jsme také rádi, že se přišlo podívat hodně rodičů i prarodičů. Děti to vnímaly a podporu potřebují. Bez toho to nejde a nikdy nepůjde. Děkujeme všem hráčům, hráčkám, trenérům i rodinám,“ shodli se v hodnocení trenéři Petr Salák a Tomáš Kutta.

Sestava Slavoje: Heřman, Feitl, Fríd, Lipták, Hruška, Šťastný, Kesl, Kouba, Pejša, Čížkovský, Votruba, Prokopová, Kučera

Fotogalerie ze zápasů je k dispozici na FB nebo klubové Zoneramě.

Krátké video ze zápasů je ZDE

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022