FOTO, VIDEO: Starší žáci absolvovali před přechodem do dorostu teambuildingové soustředění

Třetí rok letního soustředění mají za sebou starší žáci TJ Slavoj Ledenice. Na šestidenním kempu zvládli miniturnaje o individuální i týmové ceny, fyzické tréninky a další aktivity.

Další ročník byl ve znamení nejdelšího pobytu. A kluci to během dílčích aktivit i pořádně poznali. „Poslední a předposlední den bylo vidět, že už trochu šlapou vodu. A to jsme záměrně vypustili kondiční tréninky na vedlejší louce, kde měli běhat prudké kopečky,“ říká s úsměvem po soustředění hlavní trenér týmu Petr Salák.

Starší žáci tímto kempem zakončili (někteří) své účinkování ve starších žácích a přechází do dorostenecké kategorie, která se bude v Ledenicích hrát po dlouhých letech. „Moc se na to těšíme, i když víme, že to bude extrémně těžké. Nemáme v kádru tolik dorostenců, takže většina týmu bude věkem ještě ze starších žáků. Budeme ale bojovat,“ dodává dále Salák.

I proto, aby byli kluci co nejlépe připraveni na dorost, měli na Mrhale dvou až třífázové tréninky formou sportovních her a soutěží. „Hráli jsme několik miniturnajů ve fotbálku 4+1, nohejbale nebo dalších sportech. Kluky jsme vzali i na nové hřiště na plážový fotbal v Třeboni, kde dostali pořádně do těla. Beach hrála většina poprvé a bylo to opravdu hodně náročné,“ kvituje i toto zpestření Salák.

Další výplň pak hráči měli v Hluboké nad Vltavou, kam vyrazili na přípravný zápas SK Dynamo České Budějovice – FK Dukla Praha. „I tohle si kluci pevně věřím užili. Navíc jsme se na památku společně vyfotili s Petrem Radou a Davidem Lafatou.“

Mezi další aktivity patřily i vědomostní hry nebo fotbalový kvíz. Nechyběla samozřejmě disciplinární hra na žluté a červené karty. „Už teď se těšíme na další rok. Jsme rádi, že můžeme kluky na soustředění brát. Poděkování patří jak rodičům, kteří nám průběžně pomáhají, tak i vedení Slavoje za finanční pomoc,“ dodal Salák.

Fotogalerie ze soustředění je v několika albech na klubové Zoneramě.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022