Kapitán dorostu Panuš hodnotí podzimní část

Podzimní část sezony zakončil dorost TJ Slavoj Ledenice na devátém místě s bilancí dvou výher a sedmi porážek. V ohlase bilancuje nad podzimem kapitán Jan Panuš.

Honzo, Honzo, pojď k nám a zhodnoť podzimní část.
Podzim jsme odstartovali zápasem s Dřítní, kdy jsme uhráli bojovnou prohru 3:4. Poté přišly zápasy se soupeři jako je Lišov, Planá a Větřní. V těchto zápasech jsme byli většinou ve velice okleštěné sestavě a nehrálo se nám vůbec dobře. Vzhledem k tomu, že jsme po celý zápas nemohli ani střídat, bereme výsledky, jaké byly. Poté přišel zápas s Borovany a v kabině se objevili dva staronoví hráči. Tomáš Kučera a Tomáš Pokorný nám pomohli přerušit bezbodovou sérii a rivala jsme zdolali 2:1. Následoval těžký soupeř v podobě Nových Hodějovic, kterého jsme dokázali potrápit na cestě za třemi body. Ovšem po podařených zápasech přišel těžký výjezd do Velešína a my jsme museli třetímu týmu tabulky vzdorovat v jedenácti bez hráčů na střídání, a proto jsme si domů také odvezli deku v podobě prohry 0:9. Poslední domácí zápas sezony jsme odehráli s Mladým. Pro nás to dopadlo s krásným vítězným koncem 4:1. Do jarní části sezony půjdeme se šesti body z 9. místa a doufám, že sezonu zakončíme ve středu tabulky.

Které výkony byly na podzim tedy nejlepší?
Mezi nejlepší naše výkony bych zařadil samozřejmě dva vítězné zápasy. Ale je důležité zdůraznit i ty zápasy, které sice pro nás dopadly bez bodu, ale stojí za zmínění. Jedná se o zápasy s Dřítní a Hodějovicemi, kdy jsme dokázali vzdorovat TOP týmům z okresu a dopadlo to těsnou prohrou. Tyto dobré zápasy jsme hráli doma, a to je podle mě hlavní důvod toho těsného výsledku, protože doma se nám hraje fakt skvěle. A i já se těším na zápas mnohem víc. Doma je prostě doma.

A co tvoje výkony jako kapitána?
Můj nejlepší výkon podzimu byl v zápase v derby s Borovany. Nastoupil jsem na středním obránci a doteď se mi vybavují moje čisté obranné skluzy ve vápně, kdy jsem zabránil vyrovnávacímu gólu. Z druhé strany mě mrzí, že jsem nemohl nastoupit do dvou zápasů podzimu. Mělo to dva důvody. První byl naražené žebro, které jsem si odnesl z prvního zápasu sezony a ten druhý moje hloupost a červená karta v zápase s Mladým, kdy jsem jako poslední naprosto zbytečně fauloval za stavu 4:0 pro nás. Byla to chyba a doteď z toho nemám dobrý pocit. Na jaře už se nic podobného opakovat nebude a my si půjdeme pro náš střed tabulky.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022