Ledenice čeká premiéra s Bukem. „Je to velká neznámá,“ říká trenér

Šesté kolo fotbalové I. B třídy (sk. D) svede proti sobě nováčka soutěže AC Buk a hráče TJ Slavoj Ledenice. Hrát se bude nedaleko Jindřichova Hradce v neděli od 16 hodin. „Stav absencí a zranění se prakticky nemění. Pořád máme mimo hru sedm hráčů,“ říká trenér Stanislav Jindra.

Buk postoupil do I. B třídy z jindřichohradeckého přeboru a od prvního zápasu ukazuje, že má sílu, aby hrál v soutěži o horní část tabulky. Ze čtyř odehraných zápasů má tým z malé obce nedaleko Jindřichova Hradce devět bodů a v tabulce je na děleném prvním místě. Navíc má i druhého nejlepšího střelce soutěže. Petr Jaroš dal ve čtyřech zápasech sedm gólů.

„Buk je pro mě milé překvapení soutěže. Co mám informace, hraje rychlostní fotbal a je na domácím malém hřišti pro soupeře hodně nepříjemný,“ uvedl trenér Ledenic Stanislav Jindra. „Bude to hodně fyzicky náročný zápas.“

Buk prohrál pouze v prvním kole na hřišti Českých Velenic (0:3). Od druhého zápasu všechny duely vyhrál. Doma porazil Slavonice vysoko 7:0 a Studenou po boji 2:1. O gól (3:2) vyhrál i v Třeběticích. „Máme nějaký plán, jak zkusit Buk překvapit, ale nebudu ho samozřejmě prozrazovat,“ směje se dále trenér.

Úsměv mu ovšem zmizí při otázce na hráčský kádr, se kterým má Slavoj od začátku sezony velké problémy. „V Mladém nám chybělo 10 hráčů. Teď to vypadá sice lépe, ale pořád máme zraněných nebo pracovně vytížených asi sedm kluků. Bohužel to jsou tak obrovské zásahy do sestavy, že sami pak čekáme, jak si to v zápase sedne.“

Jisté je, že do Buku pojedou s týmem i dvě nejnovější posily, které se povedlo v týdnu administrativně dořešit. K dispozici bude do pole sedmnáctiletý Antonín Šrajer i pětadvacetiletý brankář Jakub Vítek. „Je možné, že se jeden z nich objeví v základní sestavě. Ještě uvidíme po předzápasovém tréninku,“ řekl trenér.

Utkání se původně mělo hrát v Ledenicích, ale kvůli rekonstrukci areálu jde o další zápas, kdy Slavoj musí vyrazit k soupeři. „Buku i dalším klubům děkujeme za vstřícnost. Na zápas se těšíme, i když z celkového pohledu je pro nás Buk velká neznámá.“

V historických statistikách půjde o první krajské střetnutí obou mužstev. „Věřím, že dokážeme začít tuto bilanci dobrým výsledkem a přivezeme body,“ dodal Jindra.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022