Malše Roudné zdoláno. Muži začali sezonu těsnou výhrou

Fotbalisté TJ Slavoj Ledenice přivítali v novém termínu, neděli odpoledne, na svém hřišti rezervní tým Roudného. A s těžkým soupeřem hned na úvod vyhráli 3:2.

Ledenice v letní přestávce přivedly čtyři nové tváře, ale k dispozici pro první zápas byli pouze dva. Nejzkušenější z nich – Tomáš Maxa – začal zápas v základní sestavě, Milan Bicera se do zápasu dostal v jeho průběhu. Zápas začal opatrně z obou stran, trochu navrch měli ale hráči hostí. Vytvářeli si územní převahu, která ale nevedla k žádným vyloženým šancím.

Vítr z plachet jim vzal v 10. minutě domácí Jan Fencl, který zakončil přesnou hlavičkou na vzdálenější tyč. To domácí vyburcovalo ještě ke kvalitnějšímu výkonu a odměnou jim byla druhá branka, kterou vstřelil opět Fencl.

Hostům stačily k vyrovnání dva přímé kopy, které následovaly po dvou zbytečných faulech domácích. Ve 30. a 35. minutě se trefil hostující J. Král. Dvě minuty před koncem poločasu se roudenský exekutor postavil k trestnému kopu do třetice, naštěstí pro domácí minul horní roh branky.

Druhý poločas nabídl stále svižný fotbal. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale obrany obou soupeřů pracovaly spolehlivě. Přesto se ta hostující dopustila v 71. minutě chyby, kterou využil ke vstřelení třetí, a jak se ukázalo vítězné branky, Tomáš Maxa, který v prvním poločase několik šancí neproměnil. Ledeničtí si zbytek utkání pohlídali a mohli tak oslavit vítězství nad jedním z favoritů této skupiny.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022