Muži vstupují po obměně kádru do nové sezony

Letní přestávka a přípravné období končí. Mužům začíná nová sezona 2022/2023, ve které budou znovu hrát v krajské soutěži. Co říká předseda fotbalového oddílu Zdeněk Vitoušek?

Zdeňku, můžeš fanouškům poodhalit, co je ve Slavoji nového vzhledem k nové sezoně?
Nejprve se krátce vrátím k sezóně 2021/22, kterou jsme podobně jako ty předešlé dvě neodehráli ideálně. Bylo z toho 12. místo, k tomu jsme měli navíc horší vzájemné zápasy s Českými Velenicemi. Celý tým po posledním zápase netrpělivě čekal, jak dopadne nasazení týmů do soutěží. Zachránilo nás přihlášení Českého Krumlova do divize. Když jsme s jistotou věděli, že se I. B třída bude hrát v Ledenicích i další rok, rozhodlo se vedení fotbalu, že zažádá o změnu skupiny a po dohodě s hráči i na změnu hracího dne. Žádosti bylo vyhověno a tento ročník odehrajeme ve skupině A, kde se budeme utkávat s týmy českobudějovického a českokrumlovského okresu.

Kdy tedy budete hrát domácí zápasy?
Nový termín si hráči domluvili na neděli od 15 hodin.

A hned v prvním zápase přijede jeden z favoritů soutěže B-tým Malše Roudné. Očekáváte větší divácký zájem?
Ano a pro diváky jsme si připravili novinku v podobě slosovatelných vstupenek. Vstupné na novou sezonu jsme stanovili na 30 korun a každé domácí utkání bude mít svého partnera. Partnerem utkání s TJ Malše Roudné B je ZO OS KOVO.

Co očekáváte od soupeře?
Podle mě je to hned na úvod nejtěžší možný soupeř, který vyhrál minulý ročník. Zápas navíc přinese pikantnost. Pokud nastoupí, bude v týmu soupeře hrát syn našeho trenéra Petr Volák mladší.

Jak se změnil kádr ledenického Slavoje?
Na jaře v týmu skončilo několik hráčů. Ať už ze zdravotních, pracovních nebo osobních důvodů. Kádr jsme museli tedy doplnit o nové hráče. Vedení oslovilo staronové sponzory, kteří nám opět finančně pomohli. Za to velmi děkujeme. Do vedení fotbalu se zapojil pan František Švaňa, který přivedl Tomáše Maxu z Týna nad Vltavou, což je hráč s obrovskými zkušenostmi. Kdo z našich fanoušků pamatuje v sestavě příjmení Bicera, má se na co těšit. Z Lišova přišel syn bývalého hráče Milana Bicery. Na nabídku Slavoje kývl také Martin Pytlík z SKP České Budějovice a další posilou je Pavel Trnka z Roudného. Kádr ještě není úplně uzavřený a může přijít ještě jedno zajímavé jméno.

A co příprava? Byla povedená? 
V přípravě jsme odehráli dvě utkání, ve kterých nastoupil i Míra Kadlec. Jsem rád, že i nadále fotbal miluje a bude trenérům k dispozici, i když na jaře oznámil, že si od fotbalu (trochu) odpočine.

Netradičně v neděli od 15:00 tedy mohou diváci přijít na nový ročník. Chceš jim ještě něco vzkázat?
Věřím, že si fandové najdou čas a přijdou se podívat na nové tváře v ledenickém týmu. A také na jiné soupeře. Tímto si dovoluji za A-tým pozvat všechny fanoušky a sponzory ledenického fotbalu do našeho krásného sportovního areálu na domácí zápasy.

Aktuální soupiska týmu je k dispozici v sekci A-tým

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022