OHLASY: Z přáteláků se stal miniturnaj. Slavoj postavil tři týmy

Nejmenší slavojáci ve věku šest až devět let měli v pátek odehrát dva přátelské zápasy s FK Borovany. Místo toho se nakonec konal miniturnaj pro čtyři mužstva.

Nejprve se všichni trochu obávali počasí, jestli se vůbec bude hrát. Nakonec to dopadlo tak, že počasí bylo ideální, borovanský soupeř ale přijel jen s jedním týmem. Slavojácké týmy si poprvé při podobné akci rozdělili se současnými kouči i noví trenéři mladší přípravky pro další sezonu 2024/2025. K duu Míra Kučera a Petr Sluka se přidali Zdeněk Vitoušek a Adam Kadleček, kterým patří poděkování za chuť přidat se k trenérskému tandemu.

Mladší přípravka tak hlásí aktuálně úžasných šest jmen, kteří se budou u týmů točit – Michal Heřman, Míra Kučera, Petr Sluka, Petr Salák, Zdeněk Vitoušek a Adam Kadleček.

„Takže jsme narychlo zaimprovizovali, kluky a holky rozhodili do třech týmů a vznikl miniturnaj pro čtyři mužstva,“ řekli domácí trenéři s tím, že Slavoj nakombinoval tři výkonnostně vyrovnané týmy. „V každém mužstvu byli jak zkušení hráči, tak i mladší, kteří se teprve učí.“

Turnaj se odehrál jednokolově formátem každý s každým na 14 minut/zápas. A aby toho nebylo málo, po turnaji následovalo ještě jedno celé kolo na zkrácený čas 6 minut/zápas.

Hodnocení trenérů:

Radomír Kučera, TJ Slavoj Ledenice modří: „Dnes povedený turnaj. Borovany sice přijely s méně hráči než avizovaly, ale pořadatelé improvizovali tím, ze postavili z domácích hráčů tři vyrovnané týmy. Naše hráče jsme nabádali, aby si vyzkoušeli narážečky a celkem se to dařilo. Na hřišti, kde byly velké branky,  zkoušeli hráči i střely ze střední vzdálenosti. Radost máme i z výkonů hráčů, kteří pravidelně nehraji soutěž. V neposlední řadě chci pochválit všechny brankáře, kteří se do branky dostali. Nepanikařili a snažili se o konstruktivní rozehrávku, což po nich chceme v každém utkání.“

Petr Sluka, TJ Slavoj Ledenice růžoví: „Náš růžový tým absolvoval jako všichni šest zápasů se střídavými výsledky. Zkušenější část týmu – Robík, Davídek a Matyáš – vsítili v každém zápase několik branek a pomohli svým klidem a svou rozehrávkou. Méně zkušení si pak osvojovali první zápasové zkušenosti a zapsali si dokonce několik gólových nahrávek. Zdenda, Terka, Óňa a Adámek bojovali a bylo vidět, jak se baví. Odpoledne se vydařilo nakonec i počasím.“

Adam Kadleček, TJ Slavoj Ledenice žlutí: „Náš tým sice v hlavním turnaji nevybojoval žádnou výhru, všechny zápasy ale odehrál vyrovnaně. Co se týče šancí, i těch jsme měli v některých zápasech více. Bohužel se nám nedařilo dát gól, což je samozřejmě ve fotbale rozhodující. Mnohem lépe se nám gólově dařilo v dodatečných minizápasech. Kluci makali, vyzkoušeli si hrát na různých pozicích a celkově byl za nás turnaj velmi vydařený.“

Výsledky:

TJ Slavoj Ledenice růžoví – FK Borovany 1:2
TJ Slavoj Ledenice modří – TJ Slavoj Ledenice žlutí 4:3
FK Borovany – TJ Slavoj Ledenice žlutí 3:0
TJ Slavoj Ledenice modří – TJ Slavoj Ledenice růžoví 1:5
TJ Slavoj Ledenice modří – FK Borovany 0:3
TJ Slavoj Ledenice žlutí – TJ Slavoj Ledenice růžoví 1:3

Pořadí:
1. FK Borovany 9 bodů
2. TJ Slavoj Ledenice růžoví 6
3. TJ Slavoj Ledenice modří 3
4. TJ Slavoj Ledenice žlutí 0

TJ Slavoj Ledenice modří: Heřman, M. Kučera, Čížkovský, Prokopová, Majer, Zajíček

TJ Slavoj Ledenice růžoví: Šimek, Šťastný, Pejša, Janouchová, Krsička, Kadleček, Dolejš

TJ Slavoj Ledenice žlutí: Kouba, Teráz, Kesl, Fríd, Profant, J. Kučera

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022